INSPIRACJE Warsztaty Architektury Praktycznej – nowa edukacyjna inicjatywa

INSPIRACJE Warsztaty Architektury Praktycznej – nowa edukacyjna inicjatywa

INSPIRACJE – Warsztaty Architektury Praktycznej to najnowsza wspólna edukacyjna inicjatywa pracowni architektonicznej Nizio Design International oraz branżowego magazynu Builder. Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się w Warszawie już 19 maja pod hasłem „Sztuka Betonu – kreacja i technologia”

Warsztaty skierowane są do profesjonalistów działających już w obszarze przemysłów kreatywnych: architektów, projektantów, designerów, jak również do studentów oraz absolwentów kierunków politechnicznych i artystycznych. Mają na celu dogłębne teoretyczno-praktyczne ujęcie tematów związanych z codzienną praktyką zawodową, ale też upowszechnienie specjalistycznej wiedzy i wymianę doświadczeń ekspertów zaangażowanych do współpracy przy projekcie. Warsztatowo-wykładowa formuła zajęć i multimedialne prezentacje pozwolą uczestnikom na swobodną interakcję z prowadzącymi, na zapoznanie się z technikami i materiałami niezbędnymi w pracy.

Współorganizatorem pierwszej odsłony cyklu, która nosi tytuł „Sztuka Betonu – kreacja i technologia”, jest CEMEX Polska, globalna firma zajmująca się produkcją materiałów budowlanych, która dostarcza wysokiej jakości usługi i produkty klientom w ponad 50 państwach. Część teoretyczną rozpocznie wykład Mirosława Nizio, architekta, rzeźbiarza, designera, właściciela pracowni Nizio Design International, który opowie o własnych doświadczeniach w pracy z betonem, omówi przykłady wykorzystania betonu w architekturze, także przez pryzmat problemów wykonawczych związanych z tym tworzywem. Natomiast wykład Tomasza Fudali, historyka i krytyka sztuki, kuratora w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, będzie dotyczył historii betonu w architekturze, wykorzystania materiału w budowaniu i kreowaniu przestrzeni.

Technolodzy firmy CEMEX Polska przedstawią uczestnikom innowacyjne rozwiązania i trendy w wykorzystaniu betonu, pokażą, jak szeroki jest wachlarz jego zastosowań. Bezpośredni kontakt ze specjalistami pomoże uczestnikom z łatwością przełożyć teorię na praktykę, a nowo zdobyta wiedza umożliwi wprowadzenie innowacyjnych i oryginalnych pomysłów do powstających projektów.

Eksperci prowadzący zajęcia w poszczególnych odsłonach cyklu, położą szczególny nacisk na praktyczne i artystyczne wykorzystanie technologii oraz materiałów, w myśl zasady, że materiał nie jest zwykłym produktem tylko tworzywem, które nadaje ostateczny kształt projektowi. Kameralny charakter warsztatów ułatwi zgłębienie wiedzy, da komfort podczas zajęć w części praktycznej i indywidualnych konsultacji z architektami, technologami, historykami sztuki.

Warsztaty będą odbywały się cyklicznie przy współudziale partnerów reprezentujących różne branże. Każdy z warsztatów będzie poświęcony innemu tematowi, dzięki czemu uczestnicy będą mogli zgłębić zagadnienie, jego teoretyczne i praktyczne aspekty, skonfrontować swoją wiedzę i doświadczenie z praktykami, odbyć dyskusje i konsultacje. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

Opieką merytoryczną oraz moderowaniem dyskusji warsztatowych zajmie się Kuba Szreder – socjolog, kurator oraz twórca interdyscyplinarnych projektów badawczych w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Harmonogram warsztatów „Sztuka betonu – kreacja i technologia”
godz. 10.00–11.00 – „Od rzeźbiarskiej formy do architektonicznej bryły”, wykład Mirosława Nizio
godz. 11.00–11.45 – dyskusja po wykładzie
godz. 11.45–12.30 – „Epoka betonu – krótka historia betonu”, wykład Tomasza Fudali
godz. 12.30–12.45 – przerwa kawowa
godz. 12.45–14.15 – wykład technologa firmy CEMEX Polska
godz. 14.15–14.45 – przerwa na lunch
godz. 14.45–17.00 – warsztaty praktyczne

INSPIRACJE – Warsztaty Architektury Praktycznej
„Sztuka betonu – kreacja i technologia”
Termin: czwartek, 19 maja 2016
Czas: godz. 10:00-17:00
Miejsce: ul. Inżynierska 3, Warszawa
Koszt: 150 zł, 50 zł (dla studentów) – liczba miejsc ograniczona
Zgłoszenia na warsztaty: Karolina Księżak [email protected] tel. 517 077 880

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter