Jak wykończyć przestrzeń pomiędzy szafkami w kuchni?

Backsplash, fartuch kuchenny to nic innego jak przestrzeń, która znajduje się pomiędzy szafkami w kuchni. Do jej aranżacji możemy użyć wielu materiałów – m.in. mozaiki, płytek, czy odpornej na zabrudzenia farby. Jeśli jednak szukamy rozwiązania, które wprowadzi spójność i ład do naszego projektu, postawmy na materiał, którego użyjemy zarówno na rękawie kuchennym jak i na blacie – intuicyjnym wyborem będzie konglomerat kwarcowy.

Wykańczamy przestrzeń pomiędzy szafkami w kuchni

Konglomerat kwarcowy jest coraz częściej wybierany jako materiał wykończeniowy do kuchni, wszystko dzięki jego właściwościom – wysokiej odporności na plamy, zadrapania czy łatwości w czyszczeniu. Dużym atutem materiału jest także ogromna dostępność wzorów, które zgodnie z panującymi trendami oscylują w odcieniach bieli, szarości i czerni.

Jak wykończyć przestrzeń pomiędzy szafkami w kuchni - Noble Concrete Grey M - Hanák Home design
Noble Concrete Grey M – Hanák Home design

Mistrz drugiego planu

Biel w kuchni to marzenie wielu, jednak, aby nie okazała się koszmarem, warto postawić na trwałe i co najważniejsze, odporne na zaplamienia materiały. Na zdjęciu blat i rękaw kuchenny wykonane z konglomeratu kwarcowego Technistone w kolorze Crystal Absolute White. Biały rękaw kuchenny jest prawie niewidoczny i stanowi tło dla ozdobnych, drewnianych półek.

Jak wykończyć przestrzeń pomiędzy szafkami w kuchni - Crystal Absolute White
Crystal Absolute White

Zamiast górnych szafek

Coraz częściej rezygnujemy z górnych szafek kuchennych. To rozwiązanie zapewnia wnętrzu lekkość i optycznie powiększa przestrzeń. Brak górnej zabudowy wymaga jednak uzupełnienia przestrzeni i jej zaakcentowania. W takim przypadku możemy postawić na materiał o wyraźnym wzorze, na przykład Poetic Black. Warto zwrócić uwagę, na płynne przejście użylenia, z blatu na rękaw kuchenny.

Jak wykończyć przestrzeń pomiędzy szafkami w kuchni - Poetic Black - Meble i Wnętrza - Jakar Wrocław
Poetic Black – Meble i Wnętrza – Jakar Wrocław

Klasyka marmuru

W kuchniach klasycznych sprawdzą się wzory nawiązujące do marmuru Calacatta. Zastosowanie naturalnego marmuru, ze względu na jego właściwości fizyko-mechaniczne nie jest dobrym pomysłem, dlatego rozwiązaniem może być użycie konglomeratu kwarcowego, który łączy naturę i technologię. Na zdjęciu Crystal Calacatta Silva – na białym tle widnieje wyraźna, ciemnobrązowa sieć żył.

Jak wykończyć przestrzeń pomiędzy szafkami w kuchni - Crystal Calacatta Silva - Studio Nolite - 4STONE
Crystal Calacatta Silva – Studio Nolite – 4STONE

Dobrze dopasowany

Wybór backsplashu staje się sporym wyzwaniem, jeśli kuchnia zostaje połączona z salonem i przestrzeń, jako całość, wymaga uporządkowania. Konglomerat kwarcowy stwarza taką możliwość – blat i fartuch kuchenny wykonane z jednego wzoru Noble Concrete Grey stanowią idealne tło dla całego wnętrza, a szara kolorystyka dobrze pasuje do industrialnych inspiracji. 

Zobacz również: Stylowa kuchnia w poniemieckiej nieruchomości | Zuzanna Jakubowska-Adamczyk i kuchnia minimal

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter