Japońskie inspiracje dla duńskiej marki

Japońskie inspiracje dla duńskiej marki

Marka HAY zaprezentowała nowy fotel Uchiwa, zaprojektowany przez międzynarodowe studio projektowe Doshi Levien. To obszerne i bardzo komfortowe siedzisko o dość intrygującym kształcie. Fotel minimalistyczny, jak wymaga tego współczesny design oraz subtelny, jak japońska kultura.

Jedyną wytyczną od HAY było poszukiwanie rozwiązań optymalizujących koszty produkcji. Inspiracją do stworzenia fotela dla duńskiej marki był japoński wachlarz. Stąd też nazwa fotela. Całość prac zajęło na wymyślenie i wyprodukowanie prototypu 7 miesięcy.

Zewnętrzną część fotela wykonano z tworzywa sztucznego, zaś wnętrze, czyli siedzisko, pokrywa miękka tkanina. Na komfort siedzenia wpływa nieskrępowana niczym przestrzeń, jaką zapewnia brak podłokietników, jak również pikowane wypełnienie siedziska. Do wnętrz domowych fotel wypełniony jest miękką pianką, zaś publicznych, twardą i bardziej odporną na uszkodzenia. Całości dopełnia dębowa rama nóżek, na której została osadzona cała konstrukcja fotela.

Projektanci pozwolili na dużą personalizację fotela. Klienci mają do wyboru duży wachlarz tapicerek – oddzielnie dla siedziska i dla pleców fotela. Dzięki temu można nadać własny styl meblu.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter