Kafti, czyli lampy do samodzielnego składania

Lampy KAFTI to proste, lekkie, przemyślane produkty do samodzielnego składania. Nominowane były w licznych konkursach.  Ich kolekcja Mała Rzecz otrzymała nagrodę specjalną w konkursie Śląska Rzecz. Berga, Ordinary oraz Lineworks otrzymały wyróżnienie Must Have festiwalu Łódź Design.

KAFTI zwyciężyło także w polskiej edycji konkursu Young Creative Enterpreneur, organizowanego przez British Council i nagradzającego najbardziej dynamiczne firmy z sektora kreatywnego.

Głównym założeniem KAFTI  jest działanie w sposób odpowiedzialny wobec otoczenia oraz  środowiska naturalnego. Kwestie środowiskowe uwzględniane są we wszystkich aspektach działań. Produkcja, oparta na materiałach przetwarzalnych, odbywa się przy zastosowaniu przyjaznych dla środowiska metod produkcji.

LINEWORKS – lampa z tyveku

Powierzchnia materiału nabiera  nowego wymiaru w wyniku połączenia faktury oraz zagięć tyveku z geometrycznymi zadrukami. Projekt wykorzystuje też właściwości tyveku do łatwego zaginania i odginania.

Przy podświetleniu faktura i zagięcia materiału dodatkowo tworzą ciekawy efekt. Lampa świetnie sprawdza się w minimalitycznych wersjach. Mimo stosunkowo dużych gabarytów, lampa może być łatwo złożona na płasko, co ułatwia kwestie logistyczne, zwłaszcza przy wprowadzaniu produkt na rynki międzynarodowe. Zastosowana technologia pozwala na tworzenie zindywidualizowanych krótkich serii produktów.

Lampa AL-VERD

Al-verd inspirowany jest industrialnym krajobrazem. Czarne ramiona abażuru kojarzą się z szybem kopalnianym. Gładka powierzchnia materiału niczym zwierciadło odbija otoczenie, tworząc nowy wymiar. Abażur doskonale nadaje się do nowoczesnych wnętrz i przestrzeni publicznej.

Projekt: Sonia Słaboń i Monika Brauntsch – Kafti Design

Lampa ALIEN

Alieny lubią przestrzeń – idealnie nadają się do dużych pomieszczeń. Konstrukcja abażuru oparta jest na masywnej bryle. Z daleka Alien wygląda jak latający obiekt. Alien uzyskał nominacje w konkursach: Śląska Rzecz 2007 i Prodeco 2008. Abażur jest sprzedawany w wersji do samodzielnego złożenia (wraz z instrukcją składania ze zdjęciami i opisem).

Projekt: Sonia Słaboń – Kafti Design

Lampa BERGA

Słowo berga to w dialekcie śląskim „bryła”. Konstrukcja oparta jest na klasycznej formie geometrycznej, ale idea abażuru bazuje na kontraście. Jego urok kryje się w topornych kształtach, tworzących spójną formę.

Projekt: Monika Brauntsch i Sonia Słaboń – Kafti Design

Lampa BUXY

Zagramy w zajączki? A co powiecie na zajączkową lampę w pokoju dziecięcym? Występuje w wersji białej, ale zawiera jeden dodatkowy element w kolorze, który można opcjonalnie umieścić w lampie. Abażur pasuje zarówno do lamp stojących i sufitowych.

Projekt: Sonia Słaboń – Kafti Design

Lampa SUBMARINE

W stylistyce nawiązuje do lat sześćdziesiątych. Submarine to abażur z „wnętrzem” – zmniejszające się koła powodują, że lampa tworzy swoją własną przestrzeń. Doskonale wpasowuje się w stylistykę pop – artową. Może służyć jako lampa wisząca lub stojąca. Projekt: Sonia Słaboń i Monika Brauntsch – Kafti

Lampa MAJI

Inspirowana płynnością wody Maji to lampa o płynnych kształtach. Przesunięte względem siebie elementy oddają płynność, będącą kwintesencją jej natury.

Projekt: Sonia Słaboń – Kafti Design

Lampa MISHKA

Inspirowana płynnością wody Maji to lampa o płynnych kształtach. Przesunięte względem siebie elementy oddają płynność, będącą kwintesencją jej natury.

Projekt: Sonia Słaboń – Kafti Design

 

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter