KEI_VAN OFFLINE – projekt, który umożliwi odpoczynek w mieście

W zabieganym i tłocznym mieście, które nie zachęca do odpoczynku, ciężko znaleźć alternatywę, umożliwiającą relaks. W rękach telefony, przed oczami laptopy, a w głowach wieczny stres – taki obraz definiuje wielu warszawiaków. Z rozwiązaniem przychodzi, Dawid Zalesky, który zaprojektował samochód offline, na potrzeby medytacji oraz krótkich drzemek.

To, czego najbardziej potrzebują mieszkańcy dużych miast, to przyzwolenie na odpoczynek. Podejście to nie jest bynajmniej próżne, ale właściwe, w czasach, w których przyszło nam poszukiwać szczęścia. Rozmaite bodźce napierają z każdej strony i ciężko jest im się oprzeć, a czasami nawet nie można, ze względu na wykonywaną pracę. Jesteśmy online non stop i brakuje nam czasu na wyjazd z miasta i świadomy kontakt z naturą.

Offline w Mieście, to najnowszy projekt Dawida Zaleskiego. W ramach tego przedsięwzięcia powstał samochód z przeznaczeniem do medytacji oraz tzw. Power Naps, czyli krótkich drzemek, które polepszają nastrój i koncentrację. Wraz z architektami z PL Studio oraz CTR +N, Agnieszką Łańko i Patrykiem Żurawskim, zaprojektował małe wnętrze samochodu Suzuki Super Carry. Na zainteresowanych wypoczynkiem, czekać będzie w środku łóżko, czysta pościel oraz przyjemne, skutecznie zaciemnione i wygłuszone drewniane wnętrze. Samochód można będzie wykorzystać także do wycieczek pozamiejskich.

Premiera projektu odbędzie się podczas Festiwalu Gdynia Design Days, 6 lipca. Wydarzenie potrwa przez dziewięć dni, a jednego z nich będzie można przetestować użyteczność samochodu, udając się do środka na drzemkę lub sesje medytacji.

Projekt został zrealizowany, dzięki wsparciu firmy Barlinek oraz Jysk.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter