KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń na 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu Wroclove Design

KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń na 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu Wroclove Design

Festiwal Wroclove Design 2016 (18-22 maja) w Alei Bielany to niepowtarzalna okazja, by po raz pierwszy zobaczyć interaktywną wystawę finałową projektu „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń”. Na ekspozycję składają się projekty będące wynikiem współpracy dzieci ze znanymi polskimi projektantami. Nad niecodziennymi prototypami pracowało ponad 200 wrocławskich dzieci w wieku od
6 do 14 lat i 24 designerów. Mali projektanci wykonali naprawdę świetną robotę, dlatego warto już dziś zarezerwować czas na zwiedzanie.

Pierwsza edycja Wroclove Design odbyła się w 2013 roku i od tej pory jest to największe wydarzenie na Dolnym Śląsku, prezentujące szeroko rozumiany design. FOR SALE: DESIGN, to hasło tegorocznej edycji festiwalu, stąd miejsce wydarzenia – Aleja Bielany, największe centrum handlowe w Polsce, w którym znajdziemy wszystko, by zapewnić pociechom naukę przez zabawę. 6000 m2 Alei Bielany, na 5 dni festiwalowych zamieni się w przestrzeń prezentacji dobrego designu i zaskakujących rozwiązań!

Wroclove Design 2016 to mnóstwo atrakcji dla dzieci. STREFA KIDS – czyli dziecięca część Festiwalu, została w dużej mierze stworzona wspólnie z najmłodszymi. Właśnie w tej strefie obędzie się finał II edycji projektu “KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” oraz dziesiątki WARSZTATÓW i spotkań związanych z różnymi dziedzinami projektowania, podczas których dzieciaki dowiedzą się o zasadach funkcjonowania świata i organizacji otaczającej je przestrzeni. Wszystkie z nich będą mogły rozwinąć twórcze myślenie, pobudzić swoją kreatywność i świetnie się bawić.

Najważniejszym elementem strefy KIDS będzie INTERAKTYWNA WYSTAWA “KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń”, na której zaprezentujemy efekty współpracy dzieci z czołowymi polskimi projektantami. Wystawa jest również okazją by przekonać się, że design wcale nie jest taki straszny jak go malują. Nie ma kłów i pazurów, jest przyjazny i bardzo lubi dzieci! Przyjdźcie więc na Wroclove Design 2016, otwórzcie szeroko oczy i przygotujcie się na dużą dawkę kreatywnej zabawy! Dodatkowo, dostępny będzie przewodnik dla dzieci, który pozwoli im lepiej zaplanować przechadzkę i podsunie kilka ciekawych pomysłów na urozmaicenie zwiedzania wystawy.
Bo kto powiedział, że wystawy muszą być nudne?!

Wystawa to nie koniec zabawy! Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć różnorodny program edukacyjny adresowany zarówno do małych, jak i dużych. Każdy przecież wie, że najefektywniej wiedzę zdobywa się poprzez zabawę. Strefa KIDS ma pokazać dzieciom, ale także ich rodzicom, jak ważne dla rozwoju najmłodszych jest zapewnienie im dobrze zaprojektowanej przestrzeni. WARSZTATY KIDS DESIGN to przede wszystkim gwarancja twórczo spędzonego czasu.

Wszystkie warsztaty odbędą się 21 i 22 maja (sobota-niedziela). Program i szczegółowe informacje o zapisach dostępne są na www.wroclovedesign.pl, www.kidsdesignspace.pl

Dlaczego akurat Aleja Bielany? Nie jest to przypadkowe miejsce pod kątem wystawy dziecięcego designu. W Alei znajdują się specjalne strefy dla najmłodszych: pokój dla matki z dzieckiem czy dwa darmowe place zabaw. Ciekawym rozwiązaniem mogą być również okrągłe stoły umożliwiające rodzicom i dzieciom wspólne spożywanie posiłków, zapewniające wygodę i zabawę.

Projektanci zaangażowani w projekt: Mariusz Gorzelak, Oskar Zięta, Barbara Śniegula, Joanna Rusin i Anna Lehmann, razy2, PORT, Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej: Anna Bać, Piotr Michalski, Lea Kazanecka-Olejnik, Robert Pludra, Paper Heroes, Ola Mirecka, MALAFOR, Kubasek Studio, Pracownia Jasiewicz, Izabela Bołoz, BASK.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter