KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń. Wesprzyj projekt na wspieram.to

KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń. Wesprzyj projekt na wspieram.to

Zapraszamy do wspierania projektu WYSTAWY „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” podczas 3. Międzynarodowego Festiwalu Wroclove Design 2016, na której zostaną zaprezentowane efekty współpracy dzieci ze znanymi polskimi projektantami. Każdy wspierający będzie miał szansę pomóc w realizacji projektu, który ma na celu rozwijanie, pobudzanie, zachęcanie dzieci do kreatywności i samorozwoju.

Wszystkich zainteresowanych wsparciem zapraszamy od 21.03.2016r do 15.05.2016 na www.wspieram.to/kidsdesignspace

Żyjemy w czasach gdzie szybko rozwijająca się technologia przynosi wiele korzyści, ale również stawia przed nami trudne zadania:

1.Jak odciągnąć dzieciaki od monitorów czy tabletów, które często oferują im gotowe rozwiązania wymagające jedynie klikania?

2.Jak im pokazać, że zwykłe rzeczy mogą zostać użyte w sposób niestandardowy i może to przynosić mnóstwo frajdy?

3.Jak pobudzić ich przygłuszoną przez komputery kreatywność?

Fundacja OPEN MIND, chce wyjść na przeciw problemom, z którymi stykają się współcześni rodzice i pedagodzy, dlatego zorganizowali projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń”, czyli wieloetapowy cykl spotkań i warsztatów, które pozwoliły na nawiązanie partnerskiej współpracy między dziećmi a znanymi polskimi projektantami, architektami, ceramikami i ilustratorami. Dziecięce prace stały się dla profesjonalistów punktem wyjścia, a przede wszystkim inspiracją do dalszej, indywidualnej już pracy nad koncepcjami nowych przedmiotów użytkowych. Podczas zajęć dzieci przeszły przez niezwykły proces tworzenia – od pomysłu do produktu aż po WYSTAWĘ. Warsztaty były darmowe i odbywały się poza godzinami lekcyjnymi, stanowiły urozmaicenie dla szkolnego programu nauczania z zakresu estetyki oraz kreatywności.

W PROJEKT ZAANGAŻOWAŁO SIĘ 15 ZNAKOMITYCH POLSKICH TWORCÓW I PRACOWNI PROJEKTOWYCH: Oskar Zięta, BASK, Pracownia Jasiewicz, Robert Pludra, Razy 2, MALAFOR, Ola Mirecka, Joanna Rusin i Anna Lehmann, Pracownia PORT, PAPER HEROES, Kubasek Studio, Barbara Śniegula, Anna Bać, Piotr Michalski i Lea Kazanecka-Olejnik z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, Mariusz Gorzelak i Izabela Bołoz.

Przed nami ostatni etap projektu, czyli majowa WYSTAWA podczas Wroclove Design 2016, na której zostaną zaprezentowane wszystkie przedmioty będące efektem warsztatów i która będzie swego rodzaju wizualną opowieścią o KIDS DESIGN SPACE.

WSPIERAMY!

 

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter