Klasyka amerykańskich kuchni

Klasyka amerykańskich kuchni

Model NY łączy nawiązania do klasycznych amerykańskich kuchni z typowym dla marki Zajc Kuchnie minimalizmem. Dla zaprojektowanego przez Adama Pulwickiego modelu charakterystyczne są frezowane fronty wykończone w matowym, grafitowo-brązowym lakierze, który zmienia odcień w zależności od rodzaju światła i kąta jego padania.

Spośród innych modeli poznańskiego producenta, NY wyróżnia się zastosowaniem dużej ilości stalowych elementów – uchwytami w formie długich, ustawionych pod kątem listew i frontami wysokich witryn. Błyszczące metalowe powierzchnie zestawione zostały z ciepłym odcieniem naturalnego dębowego forniru, który pojawia się na otwartych wysokich półkach i elementach wysokiej zabudowy. Do kuchni NY zostały specjalnie zaprojektowane organizery do szuflad. Pozwalają one na swobodne formowanie przegródek przy pomocy ruchomych stalowych elementów wsuwanych w żłobienia drewnianej podstawy.

Charakter modelu NY dodatkowo podkreślają najwyższej klasy amerykańskie urządzenia AGD, wykończone w szlachetnej stali. Kuchnia gazowo-elektryczna i okap marki Wolf oraz chłodziarko-zamrażarka i szafa klimatyzacyjna na wina produkcji Sub-Zero. Nad wyspą kuchenną zainstalowane zostały dwa okapy Edith włoskiej marki Elica, które przypominają   formą  lampy.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter