Kolejna ciekawa inwestycja na turystycznej mapie Małopolski

Szary Residence – oferujący 40 klimatyzowanych pokoi hotel o podwyższonym standardzie – mieści się 7 km od Krakowa. Trzygwiazdkowy obiekt powstał w sąsiedztwie Klubu Jazdy Konnej Szary Michałowice – największego w południowej Polsce ośrodka jeździeckiego, w którym na co dzień przebywa ponad 100 koni i gdzie mieści się szkółka jeździecka.

Klub specjalizuje się w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu, a jego baza sportowa jest miejscem treningów zarówno amatorów i młodych adeptów jeździectwa, jak również jednych z najlepszych zawodników w naszym kraju. W tym miejscu organizowanych jest wiele zawodów hippicznych na poziomie międzynarodowym i ogólnopolskim. – Stąd też oryginalny wystrój obiektu, który jest utrzymany w klimacie otaczających go budynków. Konstrukcja szachulcowa pojawia się między innymi także w kawiarni przynależącej już do stajni – wyjaśnia Bartosz Radwan, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Szary Residence. – Wnętrza są ciepłe i przytulne, przewija się w nich naprzemiennie motyw starego drewna oraz naturalnej cegły, które zostały sprowadzone specjalnie na potrzeby tej inwestycji. Wnętrza zachowują styl industrialny; dominują tu prostota i jednolite barwy. Stropy restauracji zostały wykonane z żelbetonu, a posadzki z dębu. Całość natomiast oświetlają żarówki dekoracyjne – opisuje B. Radwan.

Za projekt wnętrz odpowiadają arch. wnętrz Katarzyna Kuchejda i arch. wnętrz Milena Całka, które zadbały o każdy detal, szczególną wagę przykładając do naturalnych materiałów. – Projekt hotelu powstawał etapowo; najpierw pokoje, potem recepcja i restauracja, wreszcie spa i strefa relaksu. Naszym założeniem było stworzenie miejsca, które w prostocie i surowości będzie eleganckie i ponadczasowe. Wybierając materiały ważna dla nas była ich jakość oraz fakt, że w połączeniu ze sobą stworzą przytulny oraz indywidualny charakter wnętrz – mówi arch. wnętrz Katarzyna Kuchejda.

Żywica epoksydowa oraz beton architektoniczny został zestawiony z deskami dębowymi Chapel Parket, a stara cegła zdobiąca ściany z eleganckimi wykładzinami Newmor. Szorstkość i delikatność stanowi udany kontrast i sposób na wysmakowany klimat wnętrz, w których wielkoformatowe wydruki na szkle zdjęć pięknych koni przypominają, że obiekt jest częścią klubu jeździeckiego KJK Szary – dodaje arch. wnętrz Milena Całka.

W wybranych pokojach, jak i Restauracji Szary zamontowane zostały dębowe podłogi Chapel Parket w kolorze Deep smoked biały. Na potrzeby obiektu przygotowano w sumie ponad 400 metrów kwadratowych desek o grubości 20 mm i szerokości 180 mm. Za realizację zamówienia i montaż desek odpowiada firma Krak-Parkiet ze stolicy Małopolski, autoryzowany dystrybutor podłóg Chapel Parket.

Zarówno sam hotel, jak i jego otoczenie (zwłaszcza ośrodek jeździecki) robią duże wrażenie. To jedna z większych inwestycji z udziałem podłóg Chapel Parket, która była realizowana w ostatnim czasie w Małopolsce. Szary Residence to kolejny w tym regionie obiekt użyteczności publicznej (m. in. po restauracji na Kazimierzu, podhalańskim hotelu, czy zabytkowej kamienicy przy krakowskim rynku), w którym zamontowano nasze produkty – komentuje Paweł Bekas, ekspert marki Chapel Parket.

Uruchomiony w 2015 roku hotel, poza pokojami, oferuje także dwie profesjonalne sale konferencyjne, każda z nich ma  powierzchnię ponad 40 metrów kwadratowych. – Świetnie przygotowany personel organizuje imprezy i wydarzenia zarówno dla grup, jak i klientów indywidualnych. Pobyt w Szary Residence to idealne połączenie wypoczynku w ciszy i spokoju, a zarazem bliskości magicznego Krakowa – podsumowuje Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter