Kolekcja płytek Mild Garden – czułość utkana kwiatami

Wiosennej propozycji Ceramiki Tubądzin towarzyszy nuta baśniowości i dziecięcej beztroski, z jakimi się kojarzy odkrywanie tego, co niepoznane, marzycielskie i ulotne. Ciepłe, odprężające barwy i kwieciste wzory wprowadzą do wnętrza oddech, świeżość i radość z budzącej się do życia natury. Przed Wami kolekcja płytek Mild Garden.

Kolekcja Mild Garden od Ceramiki Tubądzin

Przy tworzeniu najnowszej kolekcji Mild Garden jej autorka, Agnieszka Michalak, zainspirowała się estetyką angielskiego domu. Projektantka odeszła jednak od ciężkich dekoracji i intensywnych, tapetowych zdobień na rzecz lekkich, akwarelowych obrazów. Dzięki temu Mild Garden nabrała zupełnie odmiennego kolorytu – łagodność i delikatność motywów kwiatowych przeplatają się tu z ponadczasową bielą oraz boazeryjnymi akcentami, tworząc wyjątkowo eteryczne i zmysłowe zestawienie.

 Kolekcja płytek Mild Garden - czułość utkana kwiatami
Kolekcja płytek Mild Garden od marki Tubądzin

Inspiracja do Mild Garden przyszła nagle. „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett, który nieoczekiwanie trafił w moje ręce, urzekł mnie nie tylko opowieścią o dziewczynce odkrywającej ogród pełen róż, ukryty na posesji jej wujka, bogatego lorda. Historia ta stworzyła także wyobrażenie gabinetu samej autorki – typowo brytyjskiego wnętrza, z ciemną boazerią i ścianami niemalże uginającymi się od kwiecistych tapet, w stylu Morrisa. W swoim projekcie chciałam odczarować angielską stylistykę, dodając jej światła i lekkości. Ciężki kwiatowy wzór zamieniłam na delikatniejszy, którzy kojarzył mi się z polską łąką. Dzięki temu kolekcja stała się sielska, spokojna i kobieca, ale zachowała jednocześnie angielski charakter – mówi Agnieszka Michalak, projektantka wzornictwa Ceramiki Tubądzin.

Subtelna i romantyczna kolekcja płytek ceramicznych

Subtelna i romantyczna kolekcja Mild Garden kojarzy się ze szlachetną tapetą, udekorowaną kwiatami, która dodaje wnętrzu wyrazistości, a przy tym otula je miękkością i ciepłem. Dwa motywy florystyczne, przedstawione w malowniczy sposób, to zaproszenie do podróży w czasie, powrotu do świata wspomnień i zachwytów. Z jednej strony odnajdziemy tu piękny kwiatowy ogród w formie pastelowej akwareli, z drugiej natomiast elegancki, monochromatyczny zielnik, z kruchymi, ażurowymi baldachami i grą półcieni.

Kolekcja płytek Mild Garden - czułość utkana kwiatami
Kolekcja płytek Mild Garden od marki Tubądzin

Mild Garden to swoiste studium polskich kwiatów malowanych z natury. Delikatne, akwarelowe irysy oraz swobodne, nieregularne wzory ujęłam w kompozycji z przygaszonymi, półtransparentnymi pastelami, rezygnując z różu o mocnym, nasyconym kolorze. Dzięki temu kolekcja zyskała charakter akwarelowego obrazu, nabrała lekkości i ulotności. Dodatkowo struktura czerpanego papieru, jaką pokryte są płytki, sprawia, że przypominają one bardziej rękodzieło niż maszynowo drukowane tapety – mówi autorka kolekcji.

Idealne płytki do wnętrz w stylu klasycznym, romantycznym czy angielskim

Najnowsza kolekcja będzie się prezentować zjawiskowo we wnętrzach w stylu klasycznym, romantycznym oraz angielskim. Wprowadzi do aranżacji delikatność i przytulność, a także pierwiastek nostalgii i sentymentalnego zachwytu pięknem natury. Mild Garden to propozycja dla każdego, kto ceni stylizacje pełne spokoju, świetlistości, o subtelnej kolorystyce i z kojącymi, malarskimi motywami roślinnymi.

Kolekcja płytek Mild Garden - czułość utkana kwiatami
Kolekcja płytek Mild Garden od marki Tubądzin

W połączeniu z meblami o ciekawej formie, owalnymi bryłami i miękkimi materiałami przestrzeń zyska jeszcze więcej łagodności. Dodatek srebra, złota lub miedzi, oraz szklane elementy podkreślą ekskluzywność wnętrza, a naturalny wzór drewna, który idealnie uzupełnia kolekcję, będzie szlachetnym komponentem całości.

Ceramika Tubądzin

Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120×240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej.

Zobacz również: My Tones – kojąca głębia błękitu i zieleni w kolekcji płytek Tubądzin | Kolekcja Contrail – płytki ceramiczne od marki Tubądzin

Kolekcja płytek Mild Garden - czułość utkana kwiatami
Kolekcja płytek Mild Garden - czułość utkana kwiatami
Kolekcja płytek Mild Garden - czułość utkana kwiatami
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter