Konkurs Dobry Wzór 2021 – nabór wystartował!

Dobry Wzór to najstarszy polski konkurs wzorniczy. Od wielu lat wyznacza standardy wzornictwa i premiuje najlepiej zaprojektowane produkty. W tym roku odbędzie się nowa odsłona konkursu, dostosowana do zmieniającej się rzeczywistości!

Konkurs Dobry Wzór 2021

Organizatorzy konkursu Dobry Wzór 2021 wprowadzili nowy podział kategorii, oraz dwie meta kategorie “Innowacje” oraz “Zielony Wzór”. Kategoria Dom została podzielona, dzięki czemu będzie można jeszcze lepiej wyróżnić projekty zasługujące na laur.

Zwiększono zasięg i prestiż konkursu, zapraszając szerokie grono partnerów merytorycznych i medialnych. Otworzono się na współpracę z dużymi firmami i zmieniono formułę tak, aby małe, rzemieślnicze marki również mogły wziąć w nim udział. Dano też szanse markom bardzo młodym, oferując im preferencyjne warunki udziału w konkursie. Jednocześnie zwiększono liczbę nagród i kategorii, aby Dobry Wzór mógł realnie i nowocześnie mapować polskie dobre wzornictwo.

Konkurs Dobry Wzór 2021
Konkurs Dobry Wzór 2021 – nabór wystartował!

Zmiany w konkursie Dobry Wzór 2021

W tej edycji wydarzenia organizatorzy postanowili wprowadzić kilka istotnych zmian:

  • Wprowadzono nowy podział kategorii, oraz dwie meta kategorie “Innowacje” oraz “Zielony Wzór”.
  • Kategoria Dom została podzielona na 7 podkategorii, dzięki czemu będzie można jeszcze lepiej wyróżnić produkty zasługujące na laur.
  • Wprowadzono 13 darmowych pakietów dla projektantów zgłaszających projekty i prototypy. Nabór dla „Szczęśliwej trzynastki” potrwa tylko dwie doby 7 i 8 Maja 2021.
  • Zwiększono zasięg i prestiż konkursu, zapraszając szerokie grono partnerów merytorycznych i medialnych.
  • Po raz pierwszy w konkursie rzemieślnicy i młode firmy otrzymają wsparcie w postaci preferencyjnych warunków uczestnictwa.
  • Katalog zostanie wydrukowany w min. ilości 6000 egzemplarzy i rozdystrybuowany na całym świecie. m.in: w polskich placówkach dyplomatycznych, instytucjach kultury, na targach i spotkaniach gospodarczych.
  • Rozszerzono i zmieniono grono oceniających: zaproszono do niego czołówkę przedstawicieli polskiego wzornictwa, specjalistów, akademików, oraz przedstawicieli topowych mediów zajmujących się designem.
Konkurs Dobry Wzór 2021
Konkurs Dobry Wzór 2021 – nabór wystartował!

Zgłoszenie do konkursu Dobry Wzór 2021

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 10 września 2021. 15 września zostaną ogłoszeni finaliści konkursu. Gala wręczenia nagród odbędzie się 5 listopada 2021.

Konkurs Dobry Wzór 2021
Nabór wystartował!
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter