Kraina baśni czy restauracja?

Projektanci restauracji Neobio Kids w Szanghaju twierdzą, że inspiracją dla tego miejsca był „kolorowy balon wznoszący się ze starożytnego zamku”.

Dyrektor projektu, LI Xiang, wraz ze swoim zespołem w firmie projektowej X + Living, stworzyła czarujący świat dla dzieci i ich rodziców. Jest to miejsce odpowiadające ich potrzebom, zaspokajające wyobraźnię dzieci, a także pragnienia rodziców, aby zapewnić dzieciom bezpieczny czas na zabawę i cieszyć się wizytą u boku dorosłych. Efekt końcowy jest niczym beztroska mieszanka herbaciarni dla dorosłych i dziecinnego domku dla lalek.

W tym „magicznym” wystroju nie ma żadnych twardych powierzchni, a przez cały czas wyczuwa się miękkość i spokój. Pastelowe róże, błękity, żółcie i zielenie są wyrównane przez jasnoszarą i białą wzorzystą podłogę, a także białe, ozdobne detale. Te dwuwymiarowe detale są reprezentatywne dla „starożytnego zamku” pierwotnej inspiracji restauracyjnej, przypominają bajkowe balustrady i wieże, łukowe drzwi i gzymsy.

A gdzie są rodzice, podczas gdy dzieci nie jeżdżą zwiedzać? Mogą obserwować swoje pociechy ze złoconych ławek i pluszowych krzeseł otaczających stoły, które mieszczą się pomiędzy basenami. Podczas gdy dzieci lubią udawać rycerzy i księżniczki w swoich kolorowych wieżach (lub gdziekolwiek indziej ich wyobraźnia prowadzi), ich rodzice mogą napić się kawy i zjeść kolorowe ciasto.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter