Krakowski apartament od pracowni bukaDesign

Mieszkanie przeznaczone na wynajem, a w jego okolicy dawna fabryka tytoniu. W tej realizacji nie mogło zabraknąć delikatnych motywów loftowych! Do tego nowoczesna forma oraz kolor w stylu retro i cała realizacja łączy wnętrze z otaczającą je okolicą. Zobaczcie realizację autorstwa biura projektowego buKadesign.

Apartament przy ulicy Rajskiej projektu bukaDesign

Projekt bukaDesign to niewielki apartament docelowo przeznaczony pod wynajem krótkoterminowy ze względu na dogodną lokalizację niedaleko rynku krakowskiego. Metraż apartamentu to niespełna 46 m2. Co więcej sam sufit mierzy ponad 4 metry. Taka niecodzienna proporcja już na pierwszym spotkaniu zainspirowała projektantów do stworzenia wnętrza, które zaskoczy i nawiąże swoim klimatem do otaczającego je sąsiedztwa. Początkowy plan mieszkania był całkowicie otwarty. Z racji przyszłego przeznaczenia apartamentu inwestorzy życzyli sobie wygospodarowania przestrzeni na wydzieloną część sypialni, niewielki salon i aneks kuchenny z częścią jadalnianą. Z uwagi na współpracę przy innych projektach, inwestorzy wiedzieli, że mogą zaufać pracowni, dlatego już przy pierwszej koncepcji padły ostateczne zatwierdzenia.

Krakowski apartament od pracowni bukaDesign - Klaudia Siudak - cegła na ścianie w jadalni

Wysokość pomieszczenia była ciekawym elementem, który projektanci chcieli  podkreślić. Dlatego sufit został wykończony winylowymi panelami w ciepłych odcieniach dębu. Na podłodze zaś użyto delikatnego, szarego winylu, co stanowiło bazę pod pozostałe połączenia materiałowe. Niestandardowym rozwiązaniem było także wykonanie pół łuku nad częścią holu i wykończenie go czerwoną cegłą z czarną fugą. Tutaj niezbędna była pomoc fachowców, którzy musieli wykonać niełatwą procedurę wypełnienia szczelin pomiędzy cegłami.

Inspiracje w projekcie bukaDesign

Dachy krakowskich kamienic, ich ceglane ściany czy dawna fabryka „Tytano” – to wszystko stanowiło inspirację dla projektantów bukaDesign, którym zależało, aby te elementy zostały ze sobą połączone bez znaczącej przewagi jednego czy drugiego. Nawiązując do industrialnej stylistyki, ścianę akcentową w części dziennej wykończono w biało-szarej, mocno loftowej cegle. Na niej znalazł się telewizor oraz  geometryczna kompozycja skrzyń i podestów stanowiąca część siedzisk i wyjście na balkon. Miękkie, tapicerowane poduchy i kolorowe tekstylia świetnie kontrastują z surową bazą. Natomiast geometryczne wzory i musztardowa oraz granatowo-czerwona kolorystyka tkanin nawiązuje do delikatnego folkowego klimatu.

Krakowski apartament od pracowni bukaDesign - Klaudia Siudak - salon z jasną cegłą na ścianie

Kuchnia i jadalnia w krakowskim apartamencie

W środkowej części mieszkania zaprojektowana została jadalnia stanowiąca punkt centralny wszystkich wydzielonych stref. W tej części znajduje się lekki, okrągły stół odbijający się w ogromnym dwumetrowym lustrze znajdującym się w sypialni. Aby podkreślić wysokość i architekturę sufitu zrezygnowano w większości z opraw sufitowych. Niewielkie bakelitowe oprawki z dużą mleczną żarówką stanowią główne oświetlenie mieszkania. Jedynie nad stołem wisi okrągła lampa prowadzona na ciemnym, widocznym przewodzie.

Krakowski apartament od pracowni bukaDesign - Klaudia Siudak - jasna i ciemna cegła na ścianie w kuchni

Lokalizacja aneksu kuchennego została bez zmian. Ciemne grafitowe fronty z minimalistycznymi czarnymi uchwytami i ciemny blat tworzą zgrabne wypełnienie znajdującej się tam wnęki. Dekoracyjna bateria czy karbowany front okapu to ciekawy detal prostej bryły. Pomimo niewielkiej przestrzeni udało się doposażyć kuchnię w kompaktowy piekarnik z mikrofalą, zmywarkę, pełnogabarytową lodówkę, okap czy nawet pralkę.

Krakowski apartament od pracowni bukaDesign - Klaudia Siudak - dekoracje na stole w jadalni

Łazienka – dopełnienie aranżacji

W  łazience panuje ponadczasowa szarość oraz czarne dodatki. Proste, geometryczne formy wyposażenia nawiązują do pozostałej części apartamentu. Szara, betonowa płytka ścienna zestawiona została z modnym również szarym terazzo. Materiały tworzą razem surową bazę pomieszczenia. Nad całością wykonany został ciemny, antracytowy sufit. W celu ocieplenia aranżacji dobrana została szafka umywalkowa w kolorze dębu bejcowanego na biało oraz klimatyczna czarna armatura w stylu retro.

Krakowski apartament od pracowni bukaDesign - Klaudia Siudak - duże okrągłe lustro na ścianie w łazience, kabina prysznicowa, szafka łazienkowa w kolorze jasnego dębu

Pracownia bukaDesign

bukaDesign to pracownia zajmująca się projektowaniem wnętrz w Krakowie i okolicach. Jej założycielką jest Klaudia Siudak. Projektanci wykonują wizualizacje mieszkań i oferują fachowe doradztwo w pełnym zakresie. Pracownia wykonuje zarówno podstawowe projekty, jak i kompleksowe wraz z doradztwem wykonawczym, logistyką czy transportem.

Krakowski apartament od pracowni bukaDesign - Klaudia Siudak - dekoracje na stole w jadalni Krakowski apartament od pracowni bukaDesign - Klaudia Siudak - duże łóżko w sypialni

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter