Lampa ogen marki borcas – nowy punkt oświetlenia

Marka borcas dzięki wprowadzaniu kreatywnych idei w życie jest atrakcyjną opcją dla każdego miłośnika designerskich, funkcjonalnych rozwiązań. Aktualnie oferta firmy została wzbogacona o produkt dający nowe możliwości: lampę punktową ogen z kolekcji Amsterdam. Jest to debiut, jeśli chodzi o oświetlenie, pierwsza tego typu realizacja producenta.

Lampa ogen od borcas

W każdej zamkniętej przestrzeni nieodzownym elementem jest odpowiednie oświetlenie. Aby wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu na produkt zarówno funkcjonalny, jak i dekoracyjny, powstała lampa ogen. Dlaczego należy do kolekcji Amsterdam? Należy zasugerować się inspiracją projektantki Agaty Nowak, którą były dobrze oświetlone holenderskie wnętrza – przestrzenie, w których światło subtelnie współgra z otoczeniem.

Meble z owej kolekcji są idealne do niewielkich przestrzeni, a dzięki przemyślanej konstrukcji mogą spełniać różne funkcje. „All in one” – to motyw przewodni. Proste linie i smukłe proporcje idealnie wpasują się w przestrzeń, tworząc stylowe wnętrze. Lampa ogen na pierwszy rzut oka wyróżnia się mocną, graficzną formą. Proste linie zewnętrznego klosza są skontrastowane z wewnętrzną perforacją, która nadaje bryle lekkości. Takie wyważone graficzne proporcje są też charakterystyczne dla biurka vogel, które otworzyło kolekcję Amsterdam.

Lampa ogen marki borcas - nowy punkt oświetlenia

Nowoczesna lampa od marki borcas

Projekt lampy zaskakuje nowoczesnością pod wieloma względami. Głównym aspektem, który ją wyróżnia jest fakt, że mamy możliwość ustawienia dowolnego kierunku i natężenia światła poprzez własnoręczne regulowanie ruchomego klosza. Klosz jest skonstruowany w taki sposób, aby jego boczną ściankę móc przekręcać w celu idealnego dostosowania do potrzeb np. stworzenia nastrojowego klimatu wieczorem, lub odpowiedniego strumienia światła do czytania.

Można też pokusić się o stwierdzenie, że konstrukcja lampy jest luźną wariacją na temat dawnych abażurów. Klosz został starannie wykonany z dwóch części blachy stalowej: zewnętrznej gładkiej oraz wewnętrznej perforowanej. Jego forma jest jednorodna i trwała, bez ostrych krawędzi, czy zakamarków gdzie może zebrać się kurz.

Podsumowując, klosz jest przystosowany do własnoręcznej regulacji w zależności od pory dnia i okoliczności. Dzięki swojej sprytnej budowie może stanowić jedyne i w pełni zadowalające źródło światła w dowolnym pomieszczeniu. Można ją zastosować zarówno nad barem w kawiarni, jak i w pokoju, gdzie potrzebujemy bardziej przytłumionego światła.

Lampa ogen marki borcas - nowy punkt oświetlenia

Lampa ogen w różnych kolorach

W ofercie znajduje się pięć wariantów kolorystycznych – czarny, szary, miętowy, granatowy oraz musztardowy. Należałoby podkreślić, że lampa miała być spójna z biurkiem vogel z kolekcji Amsterdam, stąd kolory takie jak czerń, szarość czy mięta, które pojawiają się na konstrukcjach nóg biurka. Dodatkowo paleta kolorystyczna została poszerzona o kolor musztardowy. Nawiązuje on do aktualnych tendencji. Jest również granat, który po prostu zawsze dobrze się sprawdza.

Lampa ogen marki borcas - nowy punkt oświetlenia

Uniwersalny wymiar

Lampa ma uniwersalne wymiary pasujące do wielu wnętrz — łącznie 1690 mm długości. Klosz posiada 144 mm szerokości i 190 mm wysokości, jednak kabel możemy dowolnie skrócić według potrzeb. Warto zwrócić uwagę, że lampa zyskała oryginalny kształt walca kołowego – prosty, nowoczesny i przyciągający wzrok. W założeniach była projektowana z myślą o szerszej rodzinie lamp. Na ten moment powstała lampa sufitowa, ale niewykluczone, że powstaną też inne jej formy.

Niezależnie od charakteru naszego wnętrza, lampa doskonale komponuje się zarówno z klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzem. Będzie nie tylko dodatkiem, ale też integralnym elementem wystroju.

Lampa ogen marki borcas - nowy punkt oświetlenia

Marka borcas

Marka borcas to manufaktura, która tworzy meble z myślą o Tobie. Łączy styl minimalistyczny z pełną troską o środowisko, wykorzystując materiały, które pochodzą od sprawdzonych lokalnych dostawców. Pracują na pełnych obrotach, aby zadbać o każdy szczegół mebli. Dzięki temu, są pewni ich jakości oraz niezwykłego wyglądu. Inspiruje ich kultura i styl życia sześciu miast: Barcelony, Oslo, Rzymu, Krakowa, Amsterdamu i Sztokholmu. To właśnie one przyczyniły się do powstania nazwy i marki borcas.

Marka ma na swoim koncie wiele ciekawych projektów. Jednym z nich jest drewniana szafka nocna troost.

Zobacz również: Jasno i praktycznie – oprawy oświetleniowe | Wyjątkowe oświetlenie

Lampa ogen marki borcas - nowy punkt oświetlenia
Lampa ogen marki borcas - nowy punkt oświetlenia
Lampa ogen marki borcas - nowy punkt oświetlenia
Lampa ogen marki borcas - nowy punkt oświetlenia
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter