LECHSTARTER rusza z III edycją „Pozytywnie zmieniaj swoje miasto”

Słyszeliście o inicjatywie LECHSTARTERA „Pozytywnie zmieniaj swoje miasto”? Dotychczasowe edycje pokazały, jak wiele kreatywności i chęci do działania drzemie w mieszkańcach polskich miast. W tym roku Leszek idzie po więcej! Właśnie startuje III odsłona akcji, w której na oryginalne pomysły zmieniające oblicze miejskiej architektury czeka aż 1 000 000 zł. W tym roku nie zabraknie nowości: swoje projekty mogą zgłaszać nie tylko organizacje, ale każdy, kto chce zmieniać swoją najbliższą okolicę!  

LECHSTARTER to program, który od 2016 r. pozytywnie zmienia polskie miasta, umożliwiając wcielanie w życie oryginalnych pomysłów na ich rewitalizację. W poprzednich edycjach lokalne społeczności razem z Leszkiem Chmielewskim zrealizowały aż 40 niezwykłych inicjatyw o łącznej wartości 2 000 000 zł, miedzy innymi z obszaru architektury. W Szczecinie powstał Sąsiedzki Ogród Kultury – oryginalne miejsce spotkań dla mieszkańców, w Wolbromiu dzięki LECHSTARTEROWI mieszkańcy odwiedzają Kawiarnię w Starym Kinie, a w Świdwinie nowe życie zyskał Park Miejski.

Już 12 lutego przed kreatywnymi społecznikami z całej Polski otwiera się kolejna szansa: III edycja programu, w której o 1 000 000 zł walczyć mogą nie tylko stowarzyszenia, fundacje czy wspólnoty, ale także indywidualne osoby! Wystarczy zgłosić swój pomysł przez specjalny formularz na stronie www.lechstarter.pl. W tym roku marka Lech Premium przygotowała aż trzy kategorie grantów: 5 GRANTÓW o wartości 100 000 zł i 7 MIKROGRANTÓW po 50 000 zł dla organizacji oraz 3 dotacje po 50 000 zł w kategorii AKADEMIA GRANTÓW, dedykowanej mieszkańcom, którzy chcą walczyć o zmiany w swoim mieście. 

Jak zdobyć granty?

Zgłoszenia do programu będą przyjmowane od godziny 14.00, 12 lutego do godziny 14.00, 11 marca 2018 r. za pośrednictwem strony: www.lechstarter.pl. Stowarzyszenia, fundacje i inne podmioty działające na rzecz lokalnych społeczności mogą zgłaszać swoje projekty w kategorii GRANTY lub MIKROGRANTY – zależnie o skali planowanego przedsięwzięcia. Na indywidualnych społeczników czeka natomiast nowa kategoria – AKADEMIA GRANTÓW. Wszystkie projekty powinna jednak łączyć wspólna idea: inicjowanie pozytywnych zmian w polskich miastach!

Pomysły zgodne z założeniami przedstawionym w regulaminie jeszcze w marcu trafią pod obrady Jury, w którego skład wejdą: Filip Springer – reporter, fotograf, znawca przestrzeni miejskiej, Teresa Latuszewska-Syrda – prezes fundacji Urban Forms, w której działa na rzecz estetyzacji przestrzeni publicznej i zmiany społecznej poprzez sztukę, oraz Vienio – raper, producent, reżyser i prawdziwy głos miasta, dla którego jest ono największą inspiracją do tworzenia utworów. Tak oryginalne i różnorodne połączenie jest gwarancją selekcji najlepszych, najbardziej unikatowych projektów, które w finale zostaną oddane pod głosowanie tych, którym mają służyć – samym społecznościom! Dzięki ogólnopolskiemu głosowaniu, które trwać będzie między 3 kwietnia a

14 maja 2018, wyłonionych zostanie 15 inicjatyw.

To już III edycja akcji LECHSTARTER i kolejna szansa na pozytywne zmiany w polskich miastach. Ten program jest niezwykłą szansą na realizację kreatywnych idei i stworzenie przestrzeni służących mieszkańcom. Z niecierpliwością czekam na tegoroczne zgłoszenia! Jestem pewna, że ponownie mnie zachwycą – mówi Teresa Latuszewska-Syrda, jurorka programu.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter