Limitowane wersje mebli z drewna

Limitowane wersje mebli z drewna

D2 Studio to młode biuro projektowe, którego wielką pasją jest design i zmienianie otaczającej nas przestrzeni. Od niedawna tworzą także designerskie, limitowane wersje mebli i dodatków dla domu.

Doskonała znajomość materiału sprawia, że wydobywane przez projektantów naturalne piękno drewna, przeistacza się w niezwykłe stoliki kawowe, deski do krojenia, podstawki pod naczynia, świeczniki.

O procesie powstawania stolików

Najtrudniejsze a zarazem najłatwiejsze pytanie to takie, które opisuje powstanie naszych stolików. Jeśli posiadamy już wyselekcjonowane drewno, pocięte w odpowiednio grube plastry musimy je oczyścić i zaimpregnować. Czas, w którym drewno zostaje wyszlifowane i zaimpregnowane o chyba najbardziej niesamowity czas całej “produkcji”. Tu właśnie okazuje się, że wcześniejszy kawałek drewna nabiera życia, uwidaczniają się specyficzne słoje dla danego gatunku i kolory, o których nawet wcześniej się nie marzyło. To trochę tak jak eksperyment chemiczny, nigdy do końca nie wiadomo co z tego wyjdzie! Dobór nóg i ich kolor to ostatni element naszej drogi. Nie wiemy z czego to wynika, czasami widzimy dany już blat i wiemy, że akurat ten kolor i rodzaj nóg będzie odpowiedni. Każdy finał produkcji dostarcza nam wielu pozytywnych emocji z powstałego, nowego mebelka

O materiałach

Drewno, którego używamy pochodzi z polskich lasów. Często używamy dębu amerykańskiego, buku czy też akacji. Staramy się by każdy kawałek naszego drewna miał niesamowity kształt lub niepowtarzalny kolor, który sprawi, że stolik lub inny nasz projekt idealnie wpisze się w docelowe wnętrze naszego Klienta. Drewno było, jest i będzie bardzo wdzięcznym materiałem, który nawet w zestawieniu z różnorakimi metalami czy betonami zawsze będzie stanowiło dobry kontrast, który ociepli przestrzeń.

O inspiracjach

Inspiracje przy tworzeniu naszych stołków i stolików kawowych czerpiemy z samej natury. Tu kształt i barwa mają duży wpływ na to co dzieje się w kolejnych etapach tworzenia naszych projektów. Staramy się by blaty nie były bardzo przekształcone, by oddawały swój naturalny charakter, a połączone z  delikatnymi nóżkami tworzyły spójną całość.

Daria Szydło – projektantka w D2 Studio

Nas zachwyciły ich drewniane stoliki kawowe i stołki, ale w ofercie można znaleźć także betonowe stoliczki, drewniane podstawki, świeczniki, drewniane personalizowane litery czy też deski do krojenia. W najbliższym czasie planują kilka nowości, bądźcie więc czujni i obserwujcie ich poczynania – my będziemy!

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter