Łódź Design Festival i propozycja prezentów

Łódź Design Festival i propozycja prezentów

To już stało się tradycją! Jak co roku – Łódź Design Festival przygotowało swoją propozycję prezentów. A to wszystko – od polskich marek!

Hagi Cosmetics – linia naturalnych kosmetyków

projekt: Diana Gawronkiewicz
producent: Hagi Cosmetics
Linia kosmetyków Hagi to produkty wytwarzane ręcznie zgodne z wymogami firm certyfikujących kosmetyki naturalne i organiczne, w podwarszawskim rodzinnym  laboratorium. W skład linii wchodzą: mydła, balsamy, pudry, peelingi i świece kąpielowe. Od samego początku wszystkie produkty wytwarzane są bezpośrednio przez firmę Hagi – od koncepcji, receptury, aż po efekt ostateczny. W zespole pracują kosmetolodzy, chemicy, specjaliści ds. jakości, zapachów i bezpieczeństwa
kosmetyków.

od 18zł

Mydła łazienkowe YOPE

projekt: Paweł Piotr Przybył
producent: YOPE
Herbata i mięta, szałwia i zielony kawior, imbir i drzewo sandałowe – YOPE kusi niezwykłymi mieszankami zapachów. W mydłach została zastosowana nowa formuła TGA. Jest to mieszanina w 100% naturalnych, najłagodniejszych środków myjących, które nie naruszają warstwy lipidowej naskórka. Dzięki temu mydła YOPE są bezpieczne dla zdrowia i przyjazne dla środowiska. Mydłanie mają parabenów, PEG, silikonów, barwników, SLES i SLS.

od 20zł

O dobrym jedzeniu. Opowieści z pola, ogrodu i lasu

projekt okładki: Fajne Chłopaki
autor: Agata Michalak
wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Chcemy wiedzieć, co jemy, jaką drogę przebyły produkty, które trafiają na nasz stół, a cena za ekologiczną żywność jest łatwiejsza do zaakceptowania, gdy mamy świadomość, że stoi za nią ciężka praca i szacunek dla przyrody. O ludziach, którzy w ten sposób podchodzą do swojej pracy pisze Agata Michalak: z bezwzględną uczciwością i wielkim przekonaniem, że jedzenie to coś naprawdę wartościowego.

27,12 zł

Sezonownik – kalendarz i poradnik sezonowy

projekt: Teektura (Ewa Mączyńska)
producent: Hello Warsaw
Sezonownik to ilustrowany kalendarz, przewodnik, notatnik, porady, warsztaty, print i ilustracje. Motywem edycji 2018 jest podróż po makro i mikro kosmosie.
Spektrum „makro” kosmosu przedstawiają astronomowie Patrycja Pakońska i Karol Wójcicki – pokazują, co w danym sezonie dzieje się na niebie. Sekcją „mikro” zajęły się Kaja Nowakowska oraz Gosia Ruszkowska (Mead Ladies) – specjalistki od dzikich roślin i grzybów jadalnych; opowiadają o tym, co w sezonie dzieje się w ziemskim świecie etno-botaniki. Podróży po makro i mikro kosmosie zilustrowała Teektura (Ewa Mączyńska). Tegorocznym bohaterem ilustracji jest kot Maurycy.

40 zł

Kubek Mars

projekt: Fabryka Naczyń Kamionkowych
producent: Manufaktura w Bolesławcu
Kubek projektu Fabryki Naczyń Kamionkowych Manufaktura w Bolesławcu z kolekcji Renesans ze wzorem zaprojektowanym przez Dorotę Koziarę. Produkt unikatowy, wykonywany w całości ręcznie. Ceramika kamionkowa, farby pochodzenia naturalnego. Z uwagi na ręczną metodę produkcji możliwe są niewielkie odstępstwa w zakresie kształtu naczynia oraz wzoru zdobienia pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami w danej serii.

41 zł

Trendy i owędy, czyli czego nie wiedzieliście o modzie, a chcielibyście wiedzieć

projekt: Alicja Budzyńska, Katarzyna Olech Michałowska,
Agata Raczyńska
wydawnictwo: Egmont
Piękna książka o pięknie stroju, czyli historia mody w pigułce. Dla młodszych i starszych! Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak wyglądały i co nosiły największe ikony mody, jak prezentują się ubrania najsłynniejszych projektantów i co to jest haute couture, koniecznie sięgnij po tę różnorodną i pełną kolorów książkę!

49,99zł

Eggcap – rozbijaczka do jajek

projekt: Michał Mojduszka / Ćmielów Design Studio
producent: Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów”
i „Chodzież” S.A.
Eggcap to innowacyjna podstawka pod jajko, która podtrzymuje temperaturę oraz ułatwia rozbijanie i obieranie skorupki. Podstawka ma prostą, funkcjonalną i estetyczną formę: szkliwione wnętrze zachęca do posiłku i łatwo zachowuje czystość; matowa powierzchnia na zewnątrz pobudza zmysł dotyku i sprawia, że pewnie leży w dłoni.

59 zł

Kolekcja ceramiki Canvas

projekt: Katarzyna Gołuszka, Michał Załuski / Mleko
Living
producent: Mleko Living
Canvas to kolekcja prostych, ceramicznych przedmiotów codziennego użytku, które mają stanowić tło dla naszych aktywności, wnosząc spokój i harmonię do naszego życia. W skład kolekcji wchodzi: karafka, kubek, wazon, doniczka  oraz misa, w trzech różnych wykończeniach. Przedmioty wykonywane są ręcznie z ceramiki kamionkowej w rodzinnym zakładzie ceramicznym na Śląsku.

Od 60 zł

Chcecie więcej? Koniecznie zajrzyjcie do katalogu!

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter