LOFTDecora i Euforma wspierają młodych projektantów

LOFTDecora i Euforma wspierają młodych projektantów

LOFTDecora wprowadziła do oferty nowy produkt, który już jest dostępny w Euformie. Projekt jest wynikiem konkursu jaki został zorganizowany parę miesięcy temu. Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie stołu do jadalni DREAM BIG, przy wykorzystaniu dwóch materiałów: drewna i stali. Wybór tej najlepszej pracy konkursowej był niezwykle trudny – ilość i poziom zgłoszeń zaskoczył organizatorów konkursu: markę LOFTDecora, showroom Euforma oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.

Ideą konkursu było zaangażowanie młodych, zdolnych studentów w proces projektowy oraz produkcyjny. Tematem konkursu było zaprojektowanie stołu do jadalni, ale zadanie było ograniczone jeśli chodzi o materiały z jakich mogą korzystać – drewno i stal. Jak się okazało to nie był dla nich w ogóle problem, ilość prac ale też propozycje były często zaskakujące. Przez konkurs organizatorzy chcieli pokazać, że projekt można naszkicować nie tylko do szuflady, ale także wyprodukować. Młodzi uczestnicy mieli niezwykle świeże spojrzenie zarówno na proces projektowy, jak i na samo zadanie konkursowe.

W wyniku obrad jury w składzie: mgr Ewa Raczyńska-Mąkowska (UTP), dr Romuald Fajtanowski (UTP), Rafał Krukowski (Euforma), Tomasz Tomaszewski (LOFTDecora) oraz Grzegorz Tomaszewski (LOFTDecora), przyznano pierwsze miejsce, a tym samym uznano za najlepszy projekt, ten autorstwa Weroniki Poręby, który ostatecznie nazwano Taulukko. Jednak nie obyło się bez wyróżnień dla pozostałych uczestników konkursu:

1 wyróżnienie:
Jakub Pastuszak

Pozostałe wyróżnienia:
Andrzej Bożek
Lidia Impert

Marka LOFTDecora dodatkowo podjęła decyzję o wdrożeniu do produkcji stolika kawowego autorstwa Łukasza Wojciechowskiego, za co otrzymał nagrodę specjalną. Mimo, że nie był on odpowiedzią na zadanie konkursowe to spotkał się ze sporym entuzjazmem jury, które doceniło ciekawą formę projektu, która jest rozwinięciem popularnego modelu C’HOOK by LOFTDecora.

Stół Taulukko jest już dostępny w showroomie Euforma w Bydgoszczy i na stałe wejdzie do oferty sprzedaży zarówno LOFTDecora, jak i Euformy. Wspieranie młodych projektantów to dla właścicieli showroomów niezwykle ważny element ich działalności w promowaniu polskiego designu.

„Zależy nam na pokazywaniu fajnych, zdolnych ludzi. A jeśli dodatkowo możemy im ułatwić wejście na rynek to dla nas to już jest ogromny sukces. Młodzi projektanci mają głowy pełne niesamowitych pomysłów, świeże spojrzenie, którego producenci stale poszukują” mówi Marcin Różański, współwłaściciel showroomów Euforma.
Biorąc pod uwagę ilość prac, a zwłaszcza ich poziom i różnorodność pomysłów to śmiało możemy stwierdzić, że polski design jeszcze nieraz nas zaskoczy.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter