Styl określany mianem soft loft to trend pojawiający się we współczesnych wnętrzach coraz częściej. Nawiązuje do dawnych obiektów przemysłowych, zachowując przy tym ducha współczesności. Przypadnie do gustu każdemu, kto lubi oryginalne, nieszablonowe rozwiązania ze szczyptą fantazyjności. Jednocześnie, soft loft pomimo swojej surowości w wykorzystywanych materiałach, charakteryzuje się elastycznością w dopasowaniu do indywidualnego charakteru właściciela poprzez dodatki. Dzięki temu gości także we wnętrzach ciepłych i przytulnych. Projekt który stworzył Łukasz Święcicki jest czystym odzwierciedleniem tego stylu. Dziś zapraszamy Cię do Łodzi.
Cegła z duszą i charakterem
Wnętrze łódzkiego domu, które stworzył Łukasz Święcicki to soft loft w najczystszym wydaniu. Jest dość surowy, ale bardzo przyjemny w odbiorze. Łączy charakter industrialny z nowoczesnością. Przeplatają się tu ze sobą stal, tkanina, szkło, drewno, cegła i beton w połączeniu z żywymi akcentami kolorystycznymi.

Cegła nawiązuje do historii Łodzi. Jest motywem przewodnim i w nieszablonowy sposób przeplata się z innymi materiałami. Nie jest tu również zupełnie przypadkowa. Inwestorzy posiadają 200-letnią cegłę z rozbiórki, którą wykorzystają w swoim domu. To nie tylko ciekawy materiał nawiązujący do fabryk łódzkich i loftu, lecz również cegła z duszą i charakterem.
Wyjątkowe wnętrze dla wyjątkowych Klientów
W tym miejscu warto również powiedzieć kilka słów o inwestorach. Posiadają bowiem wiele ciekawych zainteresowań, a wśród nich znajdują się podróże. Na co dzień prowadzą restaurację, a w wolnych chwilach uwielbiają grać na gitarze.

Swój dom traktują jako przystań do spotkań z przyjaciółmi. Z tego powodu zależało im na dużej, otwartej przestrzeni strefy dziennej.
Kuchnia bez górnej zabudowy
Strefa kuchenna jest pozbawiona górnej zabudowy. Czuć tu wyraźną nutę minimalizmu komponującą się ze stylem loftu. Króluje tu przestrzeń, rządzi wolność, ale nie bez znaczenia jest również funkcja i ergonomia. Jest tu bardzo wiele miejsca do przechowywania, a tuż obok kuchni znajduje się duża spiżarnia.

Wyspa kuchenna i wysoka zabudowa uzupełniają całość aranżacji, tworząc przyjemne miejsce do spędzania czasu wspólnie. Ciekawy akcent stanowią płytki Arcana Stellato-R Multicolor. To one rzucają się w oczy jako pierwsze. Przyciągają ciekawym połączeniem kolorystycznym i geometrycznym wzorem.
Z miłości do książek
Regał na książki w zabudowie, w salonie to najważniejszy element wnętrza dla inwestorów. Spędzają długie godziny nad lekturą książek, stąd jest to dla nich istotne wyposażenie tej strefy. Według Klientów Łukasza Święcickiego, książki to podróże i kiedy są na miejscu, dzięki nim nadal mogą być w dowolnym miejscu na świecie. Całość domu powstała z myślą uniknięcia niepotrzebnych i rozpraszających urządzeń.

Sypialnia
Sypialnia jest estetyczną kontynuacją reszty wnętrza łódzkiego domu. Króluje tu łóżko z tapicerowanym wezgłowiem Dome od Danzz. Tuż za przesuwanymi drzwiami znajduje się garderoba. Dzięki jej obecności sypialnia mogła zostać pozbawiona szaf, co automatycznie zwiększyło dostępną przestrzeń. Tę strefę wyciszenia dopełnia mała toaletka.

Łazienka – połączenie betonu i cegły
Łazienka to doskonałe połączenie surowości betonu i cegły, przełamane drewnem. Dodatkowym elementem ocieplającym pomieszczenie jest roślinność obecna obok umywalki oraz na jednej z półek zabudowy znajdującej się naprzeciwko. Czarne elementy, subtelnie wkomponowane we wnętrze dodają mu niepowtarzalnego charakteru i wyrazistości.

Szlachetne materiały
Jadalnia, kuchnia i salon stanowią jedną całość, jeśli chodzi zarówno o materiały, jak i kolorystykę. Dominuje tu grafit zestawiony z bananową tkaniną. Ściana RTV przeplata cegłę i naturalny dąb. Dąb obecny jest również na podłodze i w postaci stołu jadalnianego.

Ciekawy element stanowią tu charakterystyczne krzesła K8, nawiązujące do stylu wnętrza. Wszystkie trzy pomieszczenia łączy słoneczny akcent kolorystyczny, który działa na przestrzeń energetyzująco. Całość rozświetlają lampy Kaspa.
Łukasz Święcicki – architektura wnętrz
Łukasz Święcicki to architekt wnętrz i designer zajmujący się projektami koncepcyjnymi, kompleksowymi z nadzorem autorskim. Tworzy wizualizacje 3D. Jego specjalizacją jest projektowanie wnętrz (domów, mieszkań, biur, użyteczności publicznych). Oferuje pomoc na etapie realizacji projektów.
Zobacz również: Dom dla trzyosobowej rodziny w Gdańsku | Wizyta w domu w stylu modern z kroplą glamour









