Made in Poland: Tartaruga

Z dziewczynami z Tartarugi: Wiktorią Podolec i Jadzią Lenart jesteśmy sąsiadami. Codziennie możemy obserwować co aktualnie robią, nad czym pracują i jak wygląda ich praca. Jeśli ktoś się zastanawia jak wygląda pasja to powinien koniecznie do nich zajrzeć. Mają świetną energię i dlatego uznaliśmy, że musicie je poznać. W pracy towarzyszy im Bajka!

Tartaruga to …

Pracownia tkacka, która zajmuje się projektowaniem współczesnych kilimów i tkanin dekoracyjnych, które wykonywane są tradycyjnymi rzemieślniczymi technikami.

Skąd pomysł na projektowanie i produkowanie kilimów?

Kilka lat temu zakochałyśmy się w tkaniu – to naprawdę świetna technika. W kilimach podoba nam się to, że z jednej strony to przedmioty w 100% użytkowe – można je połozyć na podłodze i latami będą służyły jako dywan. Ale można też powiesić je na ścianie, obok plakatu czy obrazu. Wnętrze w którym są tkaniny jest od razu bardziej oswojone i przytulne.

Czy możemy mówić o trendzie na tkaniny na ścianie?

Za granicą tkaniny na ścianach to totalny must have od kilku sezonów. Tkaniny dekoracyjne znajdujemy naczęściej w pokojach dziennych, sypialniach i pokojach dzieci. W Polsce z miesiąca na miesiąc zyskują coraz więcej fanów!

Jakie są dalsze plany Tartarugi? Nowe kolekcje, nowe rynki sprzedaży?

Dwa razy tak! Kilka dni temu ruszyłyśmy z nową kolekcją „the suns” – tkanin dekoracyjnych, w których wykorzystujemy jedynie wełnę w kolorze naturalnym oraz farbowaną naturalnymi barwnikami, a każdy wzór wykonujemy tylko w jednym egzemplarzu. Jednocześnie pracujemy nad kolekcją chodników bawełnianych, które będzie można prać w pralce. Ciągle się rozwijamy i szukamy nowych rynków zbytu.

Kiedy myślicie „polski design” to…

Mamy przed oczami wiele przedmiotów i idei. Od razu przypomina nam się ŁAD i Warsztaty Krakowskie – ugrupowania które ceniły rzemiosło i współczesne swoim czasom wzornictwo; piękne meble i dodatki z PRLu, które znów wracają do naszych wnętrz; i niesamowity ferment wśród młodych polskich firm, który można wyczuć na każdych większych targach designu w kraju.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter