Marmury Rosa Portogallo – przepis na idealne piękno!

Chociaż nie istnieje uniwersalny wzór na piękno, to popularność marmurów na przestrzeni dziejów udowadnia, że jest to materiał niezwykle szlachetny, elegancki i ponadczasowy. Marmurowe płyty o wyjątkowej barwie łososiowego różu, delikatnej mięty i bieli, z wyrazistymi wstęgami użyleń to Rosa Portogallo od Interstone. Ten gatunek kamienia zachwyca wyjątkową kolorystyką, naturalnym rysunkiem żył i świetnie wpisuje się w nadchodzące trendy!

Marmury Rosa Portogallo – idealne piękno

To, co wyróżnia Rosa Portogallo spośród innych gatunków kamienia proponowanych przez Interstone, to jego zjawiskowa barwa. Pastelowe nuty różu, zieleni i bieli idealnie kontrastują z mocnymi użyleniami w kolorze czerni, ciemnego brązu czy burgundu. Jasne marmury we wnętrzach świetnie będą się komponować z naturalnym drewnem (zarówno z jasnym klonem, jak i ciemnym drewnem wiśniowym) czy dodatkami art deco.

Marmury Rosa Portogallo - przepis na idealne piękno od hurtowni kamienia naturalnego Interstone

W połączeniu z ponadczasową bielą pastele prezentują się równie doskonale, choć nowy sezon będzie należał do odważniejszych połączeń: marmur w otoczeniu surowego betonu czy oryginalnych majolik także będzie trendy. Marmur Rosa Portogallo od Interstone, przeznaczony jest dla miłośników ponadczasowej elegancji, daje niezwykle szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych. I tak w łazienkach marmurowe płyty mogą posłużyć jako posadzka, okładzina ścienna, blat umywalki czy parapet

Marmury Rosa Portogallo - przepis na idealne piękno od hurtowni kamienia naturalnego Interstone

.

Marmurowe elementy jako obudowa kominków

Projektanci coraz częściej łączą ciemną marmurową posadzkę z ścienną dekoracją w jasnych kolorach. Unikatowe wzornictwo sprawia, że całość jest spójna, ale zachowuje niebanalny charakter i przykuwa uwagę. W salonie coraz popularniejszym rozwiązaniem są marmurowe elementy w postaci obudowy kominków – kamień jest odporny na wysoką temperaturę, dzięki czemu nie tylko doskonale się prezentuje, podkreślając rangę salonu, ale także jest bardzo praktyczny.

Marmury Rosa Portogallo - przepis na idealne piękno od hurtowni kamienia naturalnego Interstone

Z kolei reprezentacyjny hol wyłożony jasnym kamieniem naturalnym zachwyci gości już od progu! W otoczeniu luster i kryształowych żyrandoli marmur będzie zdecydowanie na swoim miejscu. Gdy do tego zadbamy jeszcze o odpowiednio dobrane oświetlenie, to dodatkowo podkreślimy wyjątkowe walory i nietuzinkową barwę szlachetnych kamieni.

Właściwości techniczne marmurów

Marmury posiadają także doskonałe właściwości techniczne: są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wysokie temperatury, co czyni je idealnym materiałem na podłogi, ściany, schody, parapety lub kominki. Do zalet naturalnego marmuru należy także zaliczyć łatwość konserwacji oraz doskonałe przewodzenie ciepła. Posadzka wykonana z marmuru jest wręcz idealna do zamontowania ogrzewania podłogowego.

Marmury Rosa Portogallo - przepis na idealne piękno od hurtowni kamienia naturalnego Interstone

Marmur Rosa Portogallo

Rosa Portogallo dostępny w ofercie Interstone to najwyższej jakości marmur pochodzący z rejonów Estremoz, Borba, Vila Viçosa w Portugalii, która jest jednym z najbardziej cenionych producentów marmurów na świecie. Wiodącą pozycję na rynku kamieniarskim zdobył dzięki długiej tradycji wydobycia, bogactwu i różnorodności złóż oraz opanowanej do perfekcji sztuce obróbki naturalnych kamieni. Wyjątkową barwę Rosa Portogallo najlepiej zobaczyć na żywo w warszawskim showroomie Interstone.

Marmury Rosa Portogallo - przepis na idealne piękno od hurtowni kamienia naturalnego Interstone

Marka Interstone

Interstone to Polski dystrybutor i importer kamienia, który sprowadza najwspanialsze okazy aż z 15 krajów świata, m.in. z Rosji, Brazylii, Chin, Indii, Portugalii, Egiptu czy Ukrainy.  Filozofia firmy założonej w 2000 r. opiera się na wykorzystaniu tego, co w naturze najpiękniejsze. Ta miłość do kamienia narodziła się we właścicielach we Włoszech. A dziś swoją pasją do szlachetnych materiałów zarażają innych.

Zobacz również: Płytki ceramiczne w salonie – pomysły, inspiracje | Kolekcja płytek Shine Concerete od marki Tubądzin

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter