Mieszkanie w stylu vintage na Paryskiej

Mieszkanie w stylu vintage na Paryskiej

Mieszkanie w starym budownictwie, zaprojektowane przeze Izabelę Widomską zostało gruntownie wyremontowane. Układ pomieszczeń uległ zmianie, mała kuchnia została połączona z pokojem, tworząc od teraz przestronną część dzienną. Właścicielka oczekiwała, żeby stylowe elementy i artystyczny duch dzielnicy – mieszkanie znajduję się na warszawskiej Saskiej Kępie – były zachowane.

I tak dębowy parkiet został pomalowany na biało, a drewniane drzwi odrestaurowane przez stolarza. Łazienka, choć bardzo niewielka, jest praktycznie urządzona, z mozaikową glazurą z kolekcji Tubądzin Zień, oraz stylowym dekorem z rysunkiem wieży BigBen.

Przedpokój zaprojektowano z wykorzystaniem półek bibliotecznych, wygodną ławą-skrzynią, oraz udekorowałam tapetą w kolorze klasycznego granatu w pionowe prążki. W salonie znajduje się wygodny kącik wypoczynkowy z kanapą, z ciekawą ścianą z naturalnej cegły. Głównym punktem salonu jest stół i krzesła – ikony designu, wykonane w technologii giętej z drewna orzechowego. Stół i krzesła są oryginalnymi meblami pochodzącymi sprzed półwiecza.

Tapeta w kolorze mięty i dębowe półki łączą jadalnię z salonem i tworzą dyskretną dekorację.Oświetlenie w tej realizacji zostało starannie dobrane, aby dodać smaku i charakteru tej aranżacji w stylu vintage.

Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter