Mieszkanie w Poznaniu projektu 3XB Architekci

O tym, jak zostało zaprojektowane mieszkanie dla miłośników designu oraz jakie rozwiązania zastosowano, by stworzyć wymarzone, funkcjonalne wnętrze dowiecie się czytając o realizacji projektu 3XB Architekci!

Mieszkanie dla młodej pary projektu 3XB Architekci

Głównym założeniem było przełamanie wymarzonej przez inwestorów stylistyki  skandynawskiej, ożywiającymi, kolorowymi akcentami. Współpraca wymagała wypracowania wspólnych założeń tak, aby połączyć nowoczesne formy i materiały, z wnętrzem wygodnym, funkcjonalnym oraz przytulnym. Inwestorzy, określając swoje oczekiwania dali wiele swobody i architektom z 3XB Architekci od razu udało się trafić w ich gusta.

Kuchnia połączona z salonem w poznańskim mieszkaniu projektu 3XB Architekci

Salon, kuchnia, jadalnia – spójna całość

Przestrzenie salonu, kuchni i jadalni zostały zaaranżowane w jednym pomieszczeniu. Dzięki temu, że zostały wydzielone materiałowo, jasno czyta się ich odrębne funkcje. W salonie znajduje się wygodna sofa od Innovation Living, która została zestawiona z fotelem Mishell od NOTI.  Zaprojektowana przestrzeń to idealne miejsce, aby rozsiąść się przy kawie lub filmie rzuconym z projektora na wysuwany z sufitu ekran.

Ciemne płytki i fronty meblowe w kolorze drewna w poznańskim mieszkaniu projektu 3XB Architekci

Na jadalnie składa się okrągły stół na drewnianych nogach, rozsuwany w razie potrzeby na więcej miejsc dla gości i oświetlony wiszącą, białą, kubełkową lampą. Pierwsze skrzypce w jadalni grają kolorowe krzesła Mannequin od marki Iker w miękkiej, malinowej tapicerce.

Kuchnia jest niewielka, ale dzięki wprowadzeniu wnęki w przylegającej szafie na zapasy – półka pełni przedłużenie blatu i jest dodatkową przestrzenią na ekspres do kawy, czajnik oraz przestrzeń do przygotowywania napojów. Takie rozwiązanie pozwala na lepsze wykorzystanie blatu roboczego. Od strony salonu ten sam mebel pełni funkcję regału na gry planszowe, których fanami są inwestorzy.

Kuchnia połączona z salonem w poznańskim mieszkaniu projektu 3XB Architekci

Kuchnia, łazienka i sypialnia projektu 3XB Architekci

W kuchni i łazienkach wykorzystano niekonwencjonalne, włoskie i czarne płytki z marmurkowym użyleniem.  W łazienkach przybrały one formę heksagonów, które stanowiły ciekawy kontrast do standardowych dla skandynawskiego stylu biało-drewnianych elementów. W sypialni i gabinecie  zachowano stylistyczną spójność z salonem, stosując grafitowe ściany, drewno, szare tapicerki i minimalistyczne czarne lampy. W przyszłości, na ścianach pojawią się ulubione plakaty oraz zdjęcia z podróży.

Jasna łazienka w poznańskim mieszkaniu projektu 3XB Architekci

Całość aranżacji została utrzymana w kolorystyce bieli, szarości oraz czerni. Na jej przełamanie zastosowano drewniane panele oraz meble w kolorze dębu.

Pracownia 3XB Architekci

Pracownia 3XB Architekci została założona w październiku 2016 roku. Ich misją jest tworzenie architektury i wnętrz mających pozytywne oddziaływanie na życie swoich klientów. Takich przestrzeni, które są jak najbardziej przyjaznym tłem dla rozgrywającego się życia. Pracownia ma na swoim koncie takie projekty, jak dom jednorodzinny na działce mierzącej jedynie 9 metrów szerokości czy projekt stodoły w nowoczesnym stylu.

Mieszkanie w Poznaniu projektu 3XB Architekci Miejsce do pracy w poznańskim mieszkaniu projektu 3XB Architekci Mieszkanie w Poznaniu projektu 3XB Architekci Szare płytki w łazience w poznańskim mieszkaniu projektu 3XB Architekci Regał na książki w holu w poznańskim mieszkaniu projektu 3XB Architekci Fotel stojący przy stoliku w poznańskim mieszkaniu projektu 3XB Architekci Mieszkanie w Poznaniu projektu 3XB Architekci Szare meble w kuchni w poznańskim mieszkaniu projektu 3XB Architekci Szara sofa i kwadratowy stolik w poznańskim mieszkaniu projektu 3XB Architekci Mieszkanie w Poznaniu projektu 3XB Architekci Szara ściana i szara sofa w poznańskim mieszkaniu projektu 3XB Architekci Salon połączony z kuchnią w poznańskim mieszkaniu projektu 3XB Architekci Szara sofa w pokoju z szarą ścianą w poznańskim mieszkaniu projektu 3XB Architekci Mieszkanie w Poznaniu projektu 3XB Architekci Mieszkanie w Poznaniu projektu 3XB Architekci Sypialnia w szarym kolorze w poznańskim mieszkaniu projektu 3XB Architekci Mieszkanie w Poznaniu projektu 3XB Architekci Mieszkanie w Poznaniu projektu 3XB Architekci

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter