Mikroapartamenty w Gdańskim Harwardzie

Niepowtarzalny klimat, przestronne okna, nowoczesna przestrzeń w zabytkowym budynku, otoczonym zielenią oraz liczne udogodnienia czekają na studentów w Gdańskim Harwardzie. Nowoczesnym prywatnym akademiku, który powstał w Gdańsku przy ul. Do Studzienki 65. Obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów z Polski i zagranicy – pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do mikroapartamentów już w drugiej połowie lutego.

Rynek prywatnych akademików to stosunkowo nowa kategoria nieruchomości komercyjnych w Polsce, która w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. Aktualnie na terenie Polski funkcjonuje około 100 prywatnych akademików, które łącznie dostarczają około 6,5 tys. miejsc dla studentów.

Rynek prywatnych akademików w najbliższych latach będzie zwiększał swój udział w ogólnej podaży przestrzeni dla studentów w Polsce. Tylko na Pomorzu w fazie budowy znajdują się trzy tego typu inwestycje. Planowanych jest aż sześć, które aktualnie są jeszcze na etapie koncepcji i projektowania. Gdański Harward jest jednym z pierwszych zrealizowanych projektów prywatnego akademika w Trójmieście. Inwestycja cieszyła się dużą popularnością wśród inwestorów. 90% studenckich apartamentów sprzedało się w 14 dni – komentuje Rafał Kroczak, Dyrektor Biura Analiz Metropolitan Investment.

Gdański Harward powstał w studenckiej lokalizacji. W pobliżu Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego z nieograniczonym dostępem do wszystkich atrakcji miasta. To miejsce dla osób, które marzą o dobrze skomunikowanej, ale cichej i zielonej okolicy.

Mikroapartamenty – wysoki standard dla studenta

Gdański Harward to 60 klimatyzowanych mikroapartamentów o metrażu od 12m2 do 23m2 z kompleksowo wyposażonym aneksem kuchennym oraz prywatną łazienką. Przestrzeń akademika została zaprojektowana tak, aby zapewniać mieszkańcom niezależność oraz komfortowe warunki do nauki i realizacji własnych pasji. Bezpieczeństwo zapewnia całodobowa ochrona i monitoring oraz system domofonów.

Każdy ze studenckich mikroapartamentów został wyposażony w niezbędne do funkcjonowania meble i sprzęty kuchenne. Kuchnię indukcyjną, lodówkę, zmywarkę, naczynia oraz akcesoria kuchenne, a każda wolna przestrzeń została wykorzystana jako miejsce do przechowywania. Komfort zapewniają liczne udogodnienia. Na przykład wymiana pościeli i ręczników, możliwość skorzystania z pralni oraz zamówienia usług sprzątania, a także uruchomienia pakietu telewizyjnego. Wszystko to sprawia, że studenci mogą wprowadzić się do Gdańskiego Harwardu bez zbędnego bagażu – komentuje Paulina Bauer, Dyrektor Biura Zarządzania Nieruchomościami Metropolitan Investment S.A.

Studencka przestrzeń w niezwykłej zabytkowej architekturze

Gdański Harward powstał w zabytkowej przestrzeni, której historia sięga przełomu XIX i XX wieku. Obiekt łączy w sobie elementy nowoczesności oraz dawnej architektury pruskiej i modernistycznej. Subtelne zmiany w bryle budynku, nadbudowane lukarny poddasza i strefa wejściowa wykonane z blachy cynkowo-tytanowej, dodają mu dynamizmu i współczesności.

Mikroapartamenty w Gdańskim Harwardzie

Głównym założeniem projektu było zachowanie oczywistych walorów, które budynek posiadał. Głównie wartości historycznych, ale także lokalizacyjnych – bliskości lasu, zieleni i atrakcyjnego widoku z wyższych pięter. Części wspólne budynku zostały wystylizowane na przełom XIX i XX wieku. Mikroapartamenty, które siłą rzeczy wymagały nowoczesnej aranżacji i przystosowania do współczesnego standardu mają stanowić pewien kontrast. Zostały zaprojektowane w stylu minimalistycznym. Wewnętrzny rozkład pomieszczeń zdeterminował historyczny układ łukowych okien, które nadają urok każdemu pomieszczeniu – wyjaśnia architekt Mateusz Targowski, z pracowni architektonicznej Fort, odpowiedzialnej za projekt Gdańskiego Harwardu.

Od początku lutego można już oglądać i rezerwować mikroapartamenty w Gdańskim Harwardzie.

Zobacz również: Wnętrze łódzkiego domu w stylu soft loft | Apartament w soft-loftowym

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter