Minimalistyczny gazetownik

Biorąc pod uwagę, że na rynku jest wiele magazynów, które mają piękne okładki warto trzymać je i co jakiś czas wrócić do nich, zajrzeć i zainspirować się na nowo. Z podobnego założenia wyszła Anna Drążkowska jeszcze studentka, a już wkrótce projektantka stworzyła prototyp dodatku – gazetownik. 

„Pomysł pojawił się razem z pierwszym numerem polskiej edycji Vogue. Uznałam, że teraz kobiety zaczną go prenumerować, a ładnie wydany magazyn powinien mieć ładną oprawę” mówi Anna Drążkowska.

Jest to propozycja dla czytelników gazet, a jednocześnie miłośników wzornictwa. Prosta aluminiowa kieszeń w połączeniu z wysokiej jakości drewnem orzechowym tworzy wyjątkową formę. Praktyczny stojak pozwala przenosić gazetownik razem z zawartością.
Mechanizm działa dzięki dyskretnie zastosowanym magnesom neodymowym umieszczonym we wnętrzu kieszeni, oraz w drewnianych elementach mebla. Całość konstrukcji jest lekka i stabilna. Stabilności aluminium dodało zagięcie krawędzi do wewnątrz.

„Wybrałam orzech z racji, że charakteryzuje się wieloma walorami estetycznymi. To połączenie zbudowane na zasadzie kontrastu według mnie okazało się strzałem w dziesiątkę. Inspiracją była dla mnie estetyka Apple. Zaokrąglone rogi, kolorystyka aluminium, lekkość i prostota konstrukcji” dodaje Anna Drążkowska.

Gazetownik prawdopodobnie będzie dostępny w kolorze: czerń, blady róż, biel, kolor aluminium.

Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter