Minus: projekt inspirowany Bauhausem

Minus: projekt inspirowany Bauhausem

Minus to inicjatywa inspirowana Bauhausem i ponadczasowymi, modernistycznymi wartościami obecnymi w architekturze, sztuce i projektowaniu.

Każdy z produktów marki powstaje zaraz po złożeniu zamówienia przez klienta – w ten sposób redukowana jest nadprodukcja i niepotrzebne straty surowca. We współpracy z małymi przedsiębiorstwami i lokalnymi rzemieślnikami, Minus dostarcza unikalne produkty tworzone na indywidualną prośbę osób, które zaufały marce.
Minus to maksimum możliwości w minimalnej formie. Rzeczy, które posiadamy, mogą być wytrzymałe, towarzyszyć nam przez lata i posiadać wiele funkcji, będąc jednocześnie pięknymi i ponadczasowymi przedmiotami. Młodzi projektanci propagują odpowiedzialne wzornictwo minimalistyczne w formie i produkcji, chcą zaszczepić nową świadomość, u której podstaw leży przenikająca się estetyczna i ekologiczna dbałość o przestrzeń, w której żyjemy.

M01 to inspirowany koncepcją formy otwartej, minimalistyczny i multifunkcjonalny moduł organizujący przestrzeń. Kształt mebla pozwala na maksymalne wykorzystanie arkusza stali, z którego jest wycinany – dzięki tej strategii marka ogranicza straty surowca do minimum. Przez zastosowanie techniki gięcia stali, dwuwymiarowa forma M01 staje się przestrzennym i w pełni funkcjonalnym obiektem. Pozbawiona spawów, dyskretna i prosta bryła przypomina stalową odmianę japońskiej sztuki origami. Postawiony w pionie, położony na boku czy połączony z innymi modułami – dzięki ogromnemu spektrum układów kompozycyjnych znajduje zastosowanie jako ekspozytor, stolik nocny, stołek lub pulpit na laptopa.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter