Must have 2015 dla krzesła UXI

Zaprojektowane przez Tomka Rygalika krzesło UXI zdobyło wyróżnienie w plebiscycie Must have 2015. Nowy model krzesła firmy Paged spodobał się Radzie Ekspertów, wybierających najlepsze polskie projekty wprowadzone do produkcji.

UXI charakteryzuje świeża i wyrazista forma, którą nadaje mu krzyżowa konstrukcja i ukształtowane w formie podkowy oparcie w całości okalające użytkownika. Przednia noga o przekroju prostokąta stanowi wyrafinowany detal konstrukcyjny, siedzisko jest tapicerowane. Wyróżnione krzesło jest częścią rodziny mebli UXI, na którą składa się jeszcze fotel oraz stołek barowy. Meble premierowo zaprezentowane zostały na na targach Salone del Mobile 2015, gdzie marka Paged Collection pokazała łącznie dziesięć nowych kolekcji siedzisk.

Plebiscyt i wystawa Must have to integralna część Łódź Design Festival. Rada Ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i najważniejszych w kraju ośrodków wzornictwa, już piąty raz wybrała najciekawsze produkty polskich projektantów lub producentów.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

Wpisz szukane słowo i kliknij enter