Nic dwa razy się nie zdarza

Nic dwa razy się nie zdarza

O marce Swallow’s Tail Furniture pisaliśmy już jakiś czas temu – zachwycaliśmy się wtedy kołyską Luna i biurkiem Miki. Tym razem naszą uwagę zwrócił ciekawy w swojej formie stół Masiv.

Stół „manifest”, stół „rzeźba”, stół „marzenie”. Z każdej strony przyciąga uwagę. Zdudowany na silnym kontraście – ciężkiego dębowego blatu powstałego z połączenia niemal surowych „dech”, oraz lekkiej, rysowanej falowaną kreską stalowej konstrukcji. Jest niepowtarzalny, nie ma dwu tych samych egzemplarzy. „Nic dwa razy się nie zdarza”. Żeby powstał, trzeba za każdym razem ułożyć z nieociosanych dębowych bali spójną kompozycję form i odcieni. Wszystko, po to by nie utracić naturalnej urody drewna.

Stół Masiv wykonany jest z dębowych bali o naturalnym obrzeżu. Blat olejowany naturalnymi olejami najwyższej jakości. Konstrukcja stalowa, lakierowana, półmatowa. Co w tym projekcie jest wyjątkowego? Po raz pierwszy na świecie projektant w unikalny sposób wykorzystał dębowe tworzywo.

– Unikalny projekt składa się z wyselekcjonowanych surowych desek dębowych z pozostawionym nieregularnym obrzeżem. Materiał i jego połączenie, odwrócenie sytuacji, w której odbiorca niejako zmuszony jest do zaglądnięcia pod blat stołu, żeby odgadnąć jego całkowitą strukturę – stało się dla wielu zaskakujące i poruszające. Z przyjemnością obserwowaliśmy skupionych gości, którzy studiowali konstrukcję mebla i gładzili jego olejowaną gładką powierzchnię. Taki jest MASIV – na pozór gładki, o satynowej powierzchni, wewnątrz kipi energią prawdziwego dębu – mówi projektant Piotr Grzybowski.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter