Nietypowi bohaterowie, czyli obrazy ze zwierzętami

W tym roku w świecie aranżacji wnętrz zapanowała prawdziwa rewolucja. Styl maksymalistyczny, który odważnie wkroczył na salony, sprawił, że w dziedzinie dekoracji zostały przekroczone wszystkie granice, jakie do tej pory nas hamowały. Teraz jedyną barierą jest nasza wyobraźnia. Puśćmy więc wodze fantazji i wprowadźmy do mieszkania niepowtarzalny obraz. Zwierzęta w oryginalnym wydaniu z pewnością nas zaskoczą, zamieniając zwykły pokój w odważną stylizację!

Obrazy ze zwierzętami

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, sylwetki zwierząt pasują nie tylko do dziecięcego pokoju, a ich charakter będzie zależał od tego, w jaki sposób je przedstawimy. Znakomitym przykładem mogą być artystyczne portrety najprzeróżniejszych gatunków stworzone przez ilustratora Svjetlana Junakovića i zebrane w „Wielkiej księdze portretów zwierząt”. Co tam znajdziemy?

Na przykład podobiznę owcy z perłowym kolczykiem wzorowaną na słynnym dziele Vermeera „Dziewczyna z perłą” czy gronostaja trzymającego… gronostaja – kompozycję będącą przetworzeniem arcydzieła „Dama z gronostajem” autorstwa Leonarda da Vinci. Zainspirowani takim spojrzeniem na zwierzęta, zebraliśmy garść nietuzinkowych wzorów, które pozwolą nam wyczarować naprawdę zachwycające aranżacje. Będzie kolorowo, czasami surrealistycznie, a na pewno imponująco!

Obraz ze zwierzętami zebra

Nieujarzmione kolory

Pozostańmy jeszcze przez chwilę w dziedzinie sztuki. Pierwszy wybrany przez nas obraz – zwierzęta w formie komiksowych sylwetek – nawiązuje bowiem do jednego z najpopularniejszych i z pewnością najbardziej kultowych artystów współczesnych jakim jest Keith Haring. Pogodna w wyrazie, nieco młodzieżowa kompozycja, może się pojawić i w pokoju nastolatka, i w modnym, designersko urządzonym salonie. Takie płótno będzie pasować do przestrzeni inspirowanej stylem Memphis, który w tym roku powrócił do świata aranżacji wnętrz. Jeśli lubimy odważne i wyraziste zestawienia kolorystyczne, takie połączenia znajdziemy nie tylko w sztuce, ale także w naturze.

Obraz ze zwierzętami kameleon

Znakomitym przykładem jest kameleon, którego skóra może przyjmować najbardziej nawet tęczowe odcienie. Wielkoformatowe przedstawienie takie zwierzaka stanie się ozdobą, obok której nie będzie można przejść obojętnie. Barwne upierzenie to z kolei domena papug. Wybierzmy płótno, które szczelnie wypełnione jest sylwetkami tropikalnych ptaków. Im więcej odcieni, tym lepiej. Tak efektowne obrazy możemy wprowadzić do wnętrza na dwa sposoby: albo wkomponujmy je w maksymalistyczną stylizację, dzięki czemu stanie się jeszcze bardziej awangardowa, albo zawiesimy je w stonowanym pokoju, zmieniając w ten sposób całkowicie jego dotychczasowe oblicze.

Kwintesencja Afryki

Obrazy zwierząt afrykańskich to z pewnością domena stylu kolonialnego. Chcemy jednak pokazać, że dzikie gatunki sprawdzą się nie tylko w swoim naturalnym środowisku. Jeśli chcemy ożywić nieco mieszkanie i sprawić, by zagościł w nim tropikalny klimat, zdecydujmy się na zaprezentowane tutaj wzory. Jako pierwsze pojawią się pasiaste zebry. Nie będą to jednak zwykłe, a tęczowe zebry, których paski odznaczają się wszystkimi możliwymi odcieniami. Taka kompozycja będzie się zachwycająco prezentować na tle szarej, betonowej ściany.

Obraz ze zwierzętami zebra

Z kolei, by rozjaśnić nieco wystrój, możemy zacytować piosenkę „pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko” i zawiesić na ścianie abstrakcyjne w wyrazie, żółte, lamparcie cętki. Będą przepięknie kontrastować z turkusową ścianą. Gdy decydujemy się na zwierzęcy deseń, nie ograniczajmy się tylko do obrazu. Wprowadźmy podobny print także w innej formie – dywanu na podłodze lub dekoracyjnych poduszek na sofie. Dzięki temu stylizacja będzie się o wiele lepiej prezentować.

Leśne inspiracje

Teraz przyszedł czas na zupełnie inny, choć równie kolory obraz. Zwierzęta leśne to znakomita propozycja na przykład do ożywienia skandynawskiej estetyki. Zazwyczaj umieszczamy tutaj oszczędne w wyrazie, często zgeometryzowane grafiki, które tworzą spójną i harmonijną całość. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by do wystroju podejść nieco pod włos i wprowadzić dekorację o całkowicie zaskakującym charakterze. To właśnie najlepszy sposób na to, by wyczarować nietuzinkową aranżację. Gatunkiem, który przychodzi nam do głowy jako pierwszy, jest prawdopodobnie jeleń. Jego majestatyczne popiersie, utrzymane w neonowych wręcz barwach, zmieni więcej, niż moglibyśmy przypuszczać.

Obraz ze zwierzętami jeleń

A jeśli nie jeleń? Drugim pomysłem jest portret niedźwiedzia, który odznacza się tak wielokolorowym futrem, że patrząc na nie, może się wręcz zakręcić w głowie! W zależności od wielkości metrażu, jakim dysponujemy, wybierzmy jedno lub więcej przedstawień. Jeśli mieszkamy w lofcie, puśćmy wodze fantazji – postawmy na dwa bądź trzy pasujące do siebie obrazy ze zwierzętami i zawieśmy je obok siebie.

Młodzieżowy szyk

Kolorowe obrazy ze zwierzętami to wprost idealny pomysł na dekorację pokoju nastolatka. Tutaj możemy sięgnąć po modne trendy, ale zaprezentowane w nietypowy sposób. Dużą popularnością cieszyły się ostatnio zabawne lamy. Pełen ekspresji malunek ukazujący tego zwierzaka to ciekawy pomysł na to, by urozmaicić przestrzeń i nadać jej kolorów. Szukając z kolei czegoś z przymrużeniem oka, postawmy na obraz, na którym obok egzotycznego czworonoga pojawi się napis: „No drama llama”.

Obraz ze zwierzętami flaming

W młodzieżowych aranżacjach sprawdzi się wiele, najbardziej nawet zaskakujących i nietuzinkowych rozwiązań. Właśnie dlatego na uwagę zasługują także portrety zwierząt ubranych w okulary lub modne dodatki, a także surrealistyczne wzory, które łączą ludzką sylwetkę z głową, na przykład, flaminga.

W świecie aranżacji wnętrz wszystko jest możliwe – musimy mieć tylko odwagę, by sięgnąć po zaskakujące rozwiązania, które w mgnieniu oka zmienią dotychczasowe oblicze naszego mieszkania.

Zobacz również: Paula Matczak – nietuzinkowe grafiki od polskiej artystki | Reprodukcje dzieł Beksińskiego od BOSZart

Obraz do mieszkania memphis
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter