Nietypowi bohaterowie, czyli obrazy ze zwierzętami w oryginalnym wydaniu

W tym roku w świecie aranżacji wnętrz zapanowała prawdziwa rewolucja. Styl maksymalistyczny, który odważnie wkroczył na salony, sprawił, że w dziedzinie dekoracji zostały przekroczone wszystkie granice, jakie do tej pory nas hamowały. Teraz jedyną barierą jest nasza wyobraźnia. Puśćmy więc wodze fantazji i wprowadźmy do mieszkania niepowtarzalny obraz. Zwierzęta w oryginalnym wydaniu z pewnością nas zaskoczą, zamieniając zwykły pokój w odważną stylizację!

Obrazy ze zwierzętami

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, sylwetki zwierząt pasują nie tylko do dziecięcego pokoju, a ich charakter będzie zależał od tego, w jaki sposób je przedstawimy. Znakomitym przykładem mogą być artystyczne portrety najprzeróżniejszych gatunków stworzone przez ilustratora Svjetlana Junakovića i zebrane w „Wielkiej księdze portretów zwierząt”. Co tam znajdziemy? Na przykład podobiznę owcy z perłowym kolczykiem wzorowaną na słynnym dziele Vermeera „Dziewczyna z perłą” czy gronostaja trzymającego… gronostaja – kompozycję będącą przetworzeniem arcydzieła „Dama z gronostajem” autorstwa Leonarda da Vinci. Zainspirowani takim spojrzeniem na zwierzęta, zebraliśmy garść nietuzinkowych wzorów, które pozwolą nam wyczarować naprawdę zachwycające aranżacje. Będzie kolorowo, czasami surrealistycznie, a na pewno imponująco!

Nieujarzmione kolory

Pozostańmy jeszcze przez chwilę w dziedzinie sztuki. Pierwszy wybrany przez nas obraz – zwierzęta w formie komiksowych sylwetek – nawiązuje bowiem do jednego z najpopularniejszych i z pewnością najbardziej kultowych artystów współczesnych jakim jest Keith Haring. Pogodna w wyrazie, nieco młodzieżowa kompozycja, może się pojawić i w pokoju nastolatka, i w modnym, designersko urządzonym salonie. Takie płótno będzie pasować do przestrzeni inspirowanej stylem Memphis, który w tym roku powrócił do świata aranżacji wnętrz. Jeśli lubimy odważne i wyraziste zestawienia kolorystyczne, takie połączenia znajdziemy nie tylko w sztuce, ale także w naturze.

Znakomitym przykładem jest kameleon, którego skóra może przyjmować najbardziej nawet tęczowe odcienie. Wielkoformatowe przedstawienie takie zwierzaka stanie się ozdobą, obok której nie będzie można przejść obojętnie. Barwne upierzenie to z kolei domena papug. Wybierzmy płótno, które szczelnie wypełnione jest sylwetkami tropikalnych ptaków. Im więcej odcieni, tym lepiej. Tak efektowne obrazy możemy wprowadzić do wnętrza na dwa sposoby: albo wkomponujmy je w maksymalistyczną stylizację, dzięki czemu stanie się jeszcze bardziej awangardowa, albo zawiesimy je w stonowanym pokoju, zmieniając w ten sposób całkowicie jego dotychczasowe oblicze.

Kwintesencja Afryki

Obrazy zwierząt afrykańskich to z pewnością domena stylu kolonialnego. Chcemy jednak pokazać, że dzikie gatunki sprawdzą się nie tylko w swoim naturalnym środowisku. Jeśli chcemy ożywić nieco mieszkanie i sprawić, by zagościł w nim tropikalny klimat, zdecydujmy się na zaprezentowane tutaj wzory. Jako pierwsze pojawią się pasiaste zebry. Nie będą to jednak zwykłe, a tęczowe zebry, których paski odznaczają się wszystkimi możliwymi odcieniami. Taka kompozycja będzie się zachwycająco prezentować na tle szarej, betonowej ściany.

Z kolei, by rozjaśnić nieco wystrój, możemy zacytować piosenkę „pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko” i zawiesić na ścianie abstrakcyjne w wyrazie, żółte, lamparcie cętki. Będą przepięknie kontrastować z turkusową ścianą. Gdy decydujemy się na zwierzęcy deseń, nie ograniczajmy się tylko do obrazu. Wprowadźmy podobny print także w innej formie – dywanu na podłodze lub dekoracyjnych poduszek na sofie. Dzięki temu stylizacja będzie się o wiele lepiej prezentować.

Leśne inspiracje

Teraz przyszedł czas na zupełnie inny, choć równie kolory obraz. Zwierzęta leśne to znakomita propozycja na przykład do ożywienia skandynawskiej estetyki. Zazwyczaj umieszczamy tutaj oszczędne w wyrazie, często zgeometryzowane grafiki, które tworzą spójną i harmonijną całość. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by do wystroju podejść nieco pod włos i wprowadzić dekorację o całkowicie zaskakującym charakterze. To właśnie najlepszy sposób na to, by wyczarować nietuzinkową aranżację. Gatunkiem, który przychodzi nam do głowy jako pierwszy, jest prawdopodobnie jeleń. Jego majestatyczne popiersie, utrzymane w neonowych wręcz barwach, zmieni więcej, niż moglibyśmy przypuszczać.

A jeśli nie jeleń? Drugim pomysłem jest portret niedźwiedzia, który odznacza się tak wielokolorowym futrem, że patrząc na nie, może się wręcz zakręcić w głowie! W zależności od wielkości metrażu, jakim dysponujemy, wybierzmy jedno lub więcej przedstawień. Jeśli mieszkamy w lofcie, puśćmy wodze fantazji – postawmy na dwa bądź trzy pasujące do siebie wizerunki zwierząt i zawieśmy je obok siebie.

Młodzieżowy szyk

Kolorowe wizerunki zwierząt to wprost idealny pomysł na dekorację pokoju nastolatka. Tutaj możemy sięgnąć po modne trendy, ale zaprezentowane w nietypowy sposób. Dużą popularnością cieszyły się ostatnio zabawne lamy. Pełen ekspresji malunek ukazujący tego zwierzaka to ciekawy pomysł na to, by urozmaicić przestrzeń i nadać jej kolorów. Szukając z kolei czegoś z przymrużeniem oka, postawmy na obraz, na którym obok egzotycznego czworonoga pojawi się napis: „No drama llama”.

W młodzieżowych aranżacjach sprawdzi się wiele, najbardziej nawet zaskakujących i nietuzinkowych rozwiązań. Właśnie dlatego na uwagę zasługują także portrety zwierząt ubranych w okulary lub modne dodatki, a także surrealistyczne wzory, które łączą ludzką sylwetkę z głową, na przykład, flaminga.

W świecie aranżacji wnętrz wszystko jest możliwe – musimy mieć tylko odwagę, by sięgnąć po zaskakujące rozwiązania, które w mgnieniu oka zmienią dotychczasowe oblicze naszego mieszkania.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

Wpisz szukane słowo i kliknij enter