Nowa kolekcja plakatów od Wzory Portugalii

Nowa kolekcja plakatów od Wzory Portugalii

Po doskonale przyjętej kolekcji Lisbon Gold, Wzory Portugalii powracają z nową serią plakatów Ocean Flowers, które prezentują się pięknie zarówno w czasie wakacji, jak również w ciągu całego roku, kiedy tęsknota za chwilą odpoczynku bywa naprawdę mocno odczuwalna 🙂

Każdy z nowych wzorów jest odrębną historią opowiadającą o bajkowym wodnym świecie i ludziach zauroczonych oceanem. Ocean Flowers to dziesięć plakatów, utrzymanych w wyjątkowym, lekkim, wakacyjnym klimacie, jednak ich aktualność nie kończy się na letnim czasie jedzenia lodów, wypoczywania i przerwy od pracy. Nowa kolekcja stworzona została specjalnie po to, byś każdego dnia mógł spojrzeć na swoją ścianę i przywołać wspomnienie chłodnej, orzeźwiającej wody, złotego słońca na bezchmurnym niebie, rozgrzanego piasku i smaku wyjątkowych egzotycznych potraw. Już dziś wybierz swój ulubiony wzór z kolekcji Ocean Flowers i odkryj jak cudownie jest korzystać z wakacji każdego dnia w roku.

Plakaty z kolekcji Ocean Flowers są wysokiej jakości wydrukami dostępnymi w trzech formatach (A1, A2 oraz 20x20cm), które przeniosą Cię w świat relaksującej i pasjonującej wakacyjnej przygody, za każdym razem gdy tylko na nie spojrzysz – bez względu na porę roku! Miłego wypoczynku!

OCEANICZNE HISTORIE ilustrujące plakaty w kolekcji OCEAN FLOWERS:

ANEMONE PARTY

W trakcie imprezy na dnie oceanu każda muzyka buja i naprawdę nie da się nie tańczyć. Bez względu na to czy jesteś rekinem, płaszczką, delfinem, rozgwiazdą czy ukwiałem, każdy ruch wody staje się ruchem twojego ciała, a każda wibracja sprawia, iż uśmiechasz się i czujesz, że życie jest piękne. Ostatnio, kiedy wiele morskich żyjątek umówiło się na skraju rafy koralowej by porozmawiać w spokoju, ich spotkanie trwało godzinami, a w jego trakcie woda beztrosko poruszała delikatnymi, barwnymi, szczęśliwymi ciałami. Nie wierzysz? Dlaczego więc nie usiądziesz wygodnie i nie popatrzysz dłużej na wzór Anemone Party? On przecież bardzo szczegółowo opowiada całą tę historię.

CORAL VIEW

Na lądzie mawia się, że kiedy patrzysz w otchłań oceanu, ona również patrzy w Ciebie. Natomiast po drugiej stronie lustra wody twierdzi się – chociaż podobno ryby nie mają głosu – że kiedy patrzysz w otchłań rafy koralowej, życie staje się po prostu piękne, barwne i przyjemne. W którym kierunku byś nie spojrzał, widać tylko kolory, które przeplatają się, mienią i działają kojąco na Twoje nerwy – bez względu na to, czy posiadasz łuski, skorupkę, czy też maskę i płetwy. Pukając do bram rafy powoli uspokajasz się, siadasz zrelaksowany i uśmiechnięty, a wakacyjny nastrój ogarnia Cię od palców stóp aż po sam czubek głowy. Beztrosko patrzysz przed siebie, potem w prawo, w lewo, wszędzie napotykasz piękne i niecodzienne barwy. I wtedy nagle do Twojej głowy przychodzi zabawna myśl, że przecież wcale nie siedzisz w rafie koralowej na dnie oceanu, lecz patrzysz na ścianę swojego przytulnego domu, na której beztrosko wisi uśmiechnięty plakat Coral View. Spróbujesz oprzeć się tej wizji?

DRAGONET DAYDREAM

Mieszkańcy oceanicznego królestwa śnią na jawie, to pewne. Marzą o świecie, który rozpościera się po drugiej stronie lustra wody. W krótkich, lecz treściwych snach, wypływają na powierzchnię i wspinają się po burtach statków. Udają się na ląd, oddychają powietrzem, ubierają garnitury i wiodą wymarzone życie wśród ludzi, gdzie suchą nogą można przejść z miejsca na miejsce, bez konieczności moczenia ubrań w niekończącej się otchłani morskiej wody. Co ciekawe, mieszkańcy ziemskiego świata, również śnią na jawie. W swych snach fruwają nago wśród chmur i pływają w oceanie. Nurkują i wyłaniają się z wody, a fale unoszą ich w nieskończoność, bez potrzeby nabierania powietrza. Ich skóra jest barwna i mieni się jak łuski małych rybek. Podobno doznania takie nasilają się niegroźnie gdy regularnie spogląda się w otchłań oceanu, zawieszoną na ścianie wraz z wzorem Dragonet Daydream.

MEDUSA MIRROR

W naszej bajce o Meduzie nie ma miejsca na potwory, grozę i łzy jednorożca. Zamiast tego jest chłodna, przyjemna woda, która orzeźwia lekkie, opalone ciało w upalny dzień. Są też radosne promienie wysoko wznoszącego się słońca, a wszystko to odbywa się w rytm swobodnego wznoszenia się i opadania na falach oceanu. Możesz zastanawiać się bardzo długo, jak wspiąć się na wyżyny wakacyjnego luzu i odpoczynku, gdzie udać się by doświadczyć wszystkich tych rzeczy na raz. Możesz też dostąpić łaski już teraz i spojrzeć w Lustro Meduzy wiszące na ścianie Twojego pokoju. Ono z pewnością powie Ci kto jest najpiękniejszy i kto w tej chwili zasługuje na chwilę odpoczynku. Wiesz już o kim mowa?

OCTOPUS GARDEN

Nie od dziś wiadomo, że każda szanująca się Ośmiornica ma swój ogród. Równie oczywiste jest, że przekopywanie grządek w wykonaniu ośmiorniczego ogrodnika to czynność wyjątkowo szybka i niezwykle skuteczna. Każdy, kto chociaż raz w życiu ubrał maskę i poszedł popływać w oceanie, mógł obserwować pokaźne uprawy marchewek z mackami, które zdobią dno i mienią się na pomarańczowo w czystej, słonej wodzie. Dziś nie musisz już ubierać maski, by podziwiać ten niecodzienny widok. Możesz przecież powiesić na swej ścianie przepiękny plakat Octopus Garden, który jest zdjęciem wykonanym w podwodnym ogrodzie, dzięki uprzejmości Wielkiej Ośmiornicy, zaprzyjaźnionej z Wzorami Portugalii.

RAY SUNBATH

Na pewno zdarzyło Ci się – na jawie lub we śnie – marzyć o tym, że jesteś piękną morską istotą, która daje się ponieść beztrosko falom. Jeżeli nie, zamknij teraz oczy i chociaż przez parę chwil wyobraź sobie jak cudownie byłoby pływać swobodnie w oceanie i zbliżać się raz na parę chwil do lustra wody by złapać kilka ciepłych promieni słońca. Jeśli udało Ci się przywołać ten obraz, pozostań z nim trochę dłużej a potem otwórz oczy i pomyśl jak wspaniale byłoby napotykać na co dzień ten ulotny widok światła rozpraszającego się w chłodnej wodzie. A teraz uśmiechnij się – plakat Ray Sunbath został stworzony właśnie po to, byś bez ograniczeń, gdy tylko zechcesz, zbliżał się do nasłonecznionej tafli wody, która od teraz będzie zdobić ścianę Twojego pokoju.

SEAHORSE KITCHEN

Dokąd galopują Koniki Morskie po ciężkim dniu spędzonym w biurach w oceanie? Przecież to jasne, są głodne i pędzą do kuchni, a dzisiejszy dzień jest wyjątkowy, bo kucharz serwuje owoce morza – słono-słodkie śliwki, piaszczyste gruszki, jabłka z muszelkami i soczyste oceaniczne arbuzy. Na deser będzie krem z wodorostów podany w błyszczących muszlach, które – kiedy zaczną już szumieć puste po posiłku, pomogą wszystkim Konikom udać się na zasłużoną poobiednią drzemkę.

To wszystko wydaje się dość nieprawdopodobne, ale przecież nawet tak odrealniona wizja zasługuje na to, żeby uwierzyć w nią z całego serca. I nie jest to aż takie trudne. Wystarczy tylko, że zamkniesz na chwilę oczy, a potem otworzysz je i spojrzysz przed siebie, wprost na hipnotyzujący wzór Seahorse Kitchen. Słyszysz już jak szumi Twoja muszla po deserze?

SHELLFISH MEETING

Jest gdzieś podobno takie miejsce na dnie oceanu, gdzie wszystkie skorupiaki płyną w swych opancerzonych łodziach podwodnych, żeby spotkać się na niezobowiązujących pogawędkach z innymi, podobnymi do siebie stworzeniami. Dyskutują żywo o codziennych sprawach i plotkują na temat wszystkiego co dzieje się w podwodnym świecie, a klekotanie muszli i skorupek niesie się daleko i zdarza się, że budzi całe ławice ryb, które zrywają się i pędzą poskarżyć się gdzieś daleko w rafie koralowej. Opisywane tu spotkania odbywają się bardzo, bardzo daleko i jest mało prawdopodobne, żebyś miał okazję kiedykolwiek oglądać je „na żywo”. I właśnie z tego powodu Wzory Portugalii postanowiły pokazać je światu, przedstawiając ich obraz za pomocą wyjątkowego wzoru Shellfish Meeting.

STARFISH HOLIDAY

Praca Rozgwiazdy to prawdopodobnie najpiękniejsze zajęcie na świecie. Z każdej strony płynie chłodna, oczyszczająca woda, a wszystko co warto robić, to bezwzględnie skupiać się na utrzymaniu wygodnej pozycji. Ostatecznie, jeżeli tylko przez chwilę nie uda się jej utrzymać, nic się przecież nie dzieje, bo każda kolejna poza jest równie dobra i komfortowa jak wszystkie poprzednie.

Skoro Rozgwiazda na etacie prowadzi tak piękne, wygodne i obfite życie, pomyśl tylko co dzieje się kiedy nadchodzi urlop i wybiera się ona na wymarzone wakacje. Popatrz na plakat Starfish Holiday i uwierz, że wszystko to znajduje się od teraz w Twoim zasięgu – naprawdę tylko tyle potrzebujesz, by doświadczyć tego niczym nieskrępowanego, oceanicznego relaksu i cudownego odpoczynku.

WAVE PATTERN

Gdzie mieszkają fale, skąd się biorą, jak śpią, gdzie spędzają wolny czas i co jedzą na śniadanie? Jak, dlaczego i o czym do nas szumią? Odpowiedzi na te niewątpliwie trudne pytania można znaleźć w kształtach, a także we wzorach i rytmie, w jakim fale odwiedzają plażę, kiedy odpoczywasz na piasku w trakcie wakacyjnego relaksu. Podobno plakat Wave Pattern potrafi opowiedzieć wszystko na temat pochodzenia fal i ich codziennych zwyczajów. Mówi się również, że bardzo chętnie podzieli się z Tobą swoją wiedzą. Wystarczy, że usiądziesz w jego pobliżu i w zupełnej ciszy wsłuchasz się w to, co ma do powiedzenia.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter