Nowa marka na rynku – FLEKS

Miło nam poinformować, że na arena Design 2018 premierę miała nowo powstała marka firmy Meble.pl S.A – FLEKS. Podczas swojej premiery, zaprezentowała swoje pierwsze cztery kolekcje A, B, C, D,  zaprojektowane przez Tomasza Augustyniaka, uznanego w środowisku twórczym projektanta i architekta wnętrz.

FLEKS to kolekcja mebli na wymiar, która otwiera szereg możliwości w personalizowaniu otaczającej nas przestrzeni zarówno prywatnej, jak i publicznej. Towarzysząca marce idea „Uwolnij proporcje” to zaproszenie do samodzielnego, twórczego precyzowania i kształtowania swoich potrzeb wnętrzarskich, które dzięki intuicyjnemu konfiguratorowi on-line oraz zautomatyzowanej produkcji zostaną wyprodukowane w 7 dni od złożenia zamówienia. Projekt każdego mebla z kolekcji, zakłada określone zakresy konfiguracji, których celem jest uzyskanie maksymalnej funkcjonalności przy zachowaniu spójności koncepcji i wartości estetycznych.

Wszystkie meble produkowane są z elementów wykonanych z litego drewna, sklejki melaminowanej i płyty meblowej. Nogi z drewna brzozowego, z certyfikatem FSC świadczącym o pochodzeniu surowca, lakierowane są ekologicznym lakierem wodnym. Dostarczane są przez polskiego producenta, posiadającego nowoczesny park maszynowy zapewniający perfekcyjne wykonanie i powtarzalność. Ważnym urozmaiceniem kolekcji jest wysokiej jakości sklejka firmy Koskisen, obustronnie pokryta transparentną, barwioną powłoką oraz dodatkowo trwałą powłoką melaminowaną. Dzięki temu produkt jest idealnie gładki, odporny na zużycie i pęknięcia, o wysokiej jakości użytkowej, dający jednocześnie efekt naturalnego drewna.

KOLEKCJA A

Zdecydowany charakter kolekcji „A” definiowany jest przede wszystkim przez zastosowanie toczonych nóg z litego drewna. Detal ten nadaje meblom lekkości i domowego klimatu, nawiązuje do panujących trendów w wykorzystaniu sklejki i naturalnego drewna. Charakterystycznym elementem są także pionowe szczeliny w plecach brył, które umożliwiają przepływ światła we wnękach. Mają one również praktyczne zastosowanie ułatwiające przeprowadzanie okablowania.

KOLEKCJA B

Minimalistyczny styl kolekcji „B” sprawia, że meble łatwo wpasowują się w istniejącą przestrzeń, tworząc nowoczesny, oszczędny w formie klimat. Wyrazistym elementem są tu regały z przegrodami między półkami o trzech głębokościach do wyboru. W ten sposób tworzy się nie tylko interesujący efekt wizualny, ale także nadaje się im dodatkową funkcjonalną cechę, pozwalającą na przechowywanie długich przedmiotów. Ciekawa forma jest dodatkowo wzmocniona dzięki możliwości zastosowania przegród z różnych materiałów: płyty melaminowanej lub sklejki.

KOLEKCJA C

Poszerzona funkcjonalność kolekcji „C” ma na celu ułatwić organizację pracy za pomocą prostych i wygodnych rozwiązań, pozwalających uzyskać nietypowe wymiary brył i przestrzeni do przechowywania. Kolekcja oferuje stoły do pracy z blatami, regały czy komody pod biurko.

KOLEKCJA D

„D” to zbiór dodatków, które z jednej strony uzupełniają pozostałe kolekcje, a z drugiej stanowią indywidualną ofertę. Początek kolekcji stanowią polimerowe lustra. Materiał, z którego są produkowane, pozwala na duży zakres modyfikacji wymiarów, proporcji oraz koloru obrzeża. Lustra znajdą zastosowanie zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i publicznej. Materiał jest dziesięciokrotnie mniej podatny na pęknięcia i o pięćdziesiąt procent lżejszy niż lustro szklane, więc może być wykorzystany tam, gdzie standardowe szkło nie może mieć zastosowania.

Udostępnij ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter