Nowoczesna kawalerka

Nowoczesna kawalerka

Nowoczesna kawalerka 30m2 w Łodzi, to mieszkanie inwestycyjne zaprojektowane przez Martynę Midel, zlokalizowane w bloku z wielkiej płyty.

Głównym założeniem projektu było optyczne powiększenie przestrzeni mieszkania, które pierwotnie składało się z pokoju oraz wydzielonej, zamkniętej kuchni. Wprowadzono tutaj niewielkie zmiany w układzie ścian. Wyburzono ściankę dzielącą pokój od kuchni. W jej miejscu powstała niewiele ponad metrowa ścianka działowa, na której zawisł telewizor, a po jej drugiej stronie w kuchni stanął stół jadalniany. Dzięki temu uzyskano dwa przestronne wejścia do kuchni oraz optycznie powiększono przestrzeń całego mieszkania. Otwarta kuchnia pomieściła wszystkie niezbędne sprzęty AGD: lodówkę podblatową, zmywarkę, piekarnik oraz płytę grzewczą.

Istniejącą wnękę w pokoju wykorzystano na strefę sypialną dla 2 osób. Pozostała przestrzeń pokoju to przestrzeń strefy dziennej z miejscem na wypoczynek oraz dużym biurkiem do pracy.

Kolejna istniejąca wnęka, tym razem w holu, została zaadaptowana na szafę o głębokości 60 cm, znajdującą się na wprost łazienki, metrażem niewielkiej, ale mieszczącej przestronną umywalkę z szafką, kabinę prysznicową, wc oraz pralkę.

We wnętrzu dominują barwy monochromatyczne: szary kolor na ścianach w dwóch odcieniach, biały kolor zabudowy kuchennej, wyposażenia ruchomego pokoju, zabudowy szaf oraz glazury łazienkowej i kuchennej. Elementem ocieplającym wnętrze jest jasny kolor drewna, użyty na wykończenie blatu kuchni oraz parapetów, powtarzający się także w niektórych elementach wyposażenia ruchomego mieszkania jak np. nóżki od kanapy, nóżki od lampki nocnej, blat biurka, czy drewniany element zegara ściennego. Dla ożywienia wnętrza użyto grafik w czarnych ramach, wykorzystujących motyw liści.

Zdjęcia: Dominik Sanojca

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter