Nowości od Noti – kolekcja mebli Gap oraz Muse

Słyszeliście już o nowościach od Noti? My tak! Jest to nowa kolekcja mebli Gap oraz nowa rodzina mebli salonowych Muse. Co je wyróżnia?

Kolekcja mebli Gap  za którego design odpowiada Towarzystwo Projektowe wyróżnia się ciekawą i przytulną formą zapraszającą nas do wypoczynku. Nowoczesną i elegancką sylwetkę dopełniają łagodne linie podłokietników ze skandynawskim duchem. Siedziska charakteryzują się nietypową konstrukcją, która oddziela oparcie z podłokietnikiem od siedziska. Powstała, między górną i dolną częścią, przerwa – tytułowy Gap – sprawia, że fotele i sofa podparte na cienkich, zgrabnych nóżkach, nabierają lekkości. Fotele występują w dwóch wysokościach. Wyższy model – XL – posiada oddzielny zagłówek umożliwiający wygodne ułożenie głowy. Element ten jest zgrabnie przewieszony przez szczyt oparcia dzięki metalowemu obciążeniu. Dodatkowo przy stosunkowo niewielkich gabarytach meble Gap są wygodne i równocześnie dyskretne. Fotele i sofy mogą służyć do aranżacji dużych, otwartych przestrzeni publicznych i biurowych jak i wypełnić wnętrze domów i mieszkań.

Muse projektu Piotra Kuchcińskiego to szeroka rodzina wygodnych mebli salonowych, która – oprócz elementów o tradycyjnym charakterze: sof, otoman, fotela – obejmuje również leżankę, ławkę i okrągłe pufy. Charakterystyczną cechą kolekcji jest prostopadłościenna poduszka podłokietnika skierowana, pod kątem, do wewnątrz siedziska. Geometryczne oparcia składają się z twardszego korpusu i miękkiego podparcia, a połączone są w jedną formę wspólnym materiałem tapicerskim. Poduszki oparcia i podłokietniki sof Muse, z uwagi na swoją miękkość, mogą być widocznie zmarszczone, nawet nieużytkowane. Intensywność zmarszczeń zależy w głównej mierze od gatunku i sztywności tkaniny lub skóry. Siedziska, które mogą być zamawiane na podstawie drewnianej dębowej lub metalowych nogach lakierowanych, uzupełniają stoliki o różnych kształtach i wysokościach, w tym ława o owalnym blacie. Oprócz okleiny naturalnej dębowej, materiałem użytym do produkcji blatów stolików jest nowość w NOTI – białe i czarne lastryko. Do stolików z blatami lastryko projektant zaleca czarne nogi lakierowane. Ten kolor powinien być także wybierany w przypadku siedzisk z podstawą metalową.

Zarówno jedna jak i druga nowość w sprzedaży będą już  za chwilę bo w kwietniu.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter