Nowy punkt oświetlenia – lampa ogen marki borcas

Marka borcas dzięki wprowadzaniu kreatywnych idei w życie jest atrakcyjną opcją dla każdego miłośnika designerskich, funkcjonalnych rozwiązań. Aktualnie oferta firmy została wzbogacona o produkt dający nowe możliwości: lampę punktową ogen z kolekcji Amsterdam. Jest to debiut, jeśli chodzi o oświetlenie, pierwsza tego typu realizacja producenta.

 Odpowiednie oświetlenie ma znaczenie

W każdej zamkniętej przestrzeni nieodzownym elementem jest odpowiednie oświetlenie. Aby wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu na produkt zarówno funkcjonalny, jak i dekoracyjny, powstała lampa ogen. Dlaczego należy do kolekcji Amsterdam? Należy zasugerować się inspiracją projektantki Agaty Nowak, którą były dobrze oświetlone holenderskie wnętrza – przestrzenie, w których światło subtelnie współgra z otoczeniem. Meble z owej kolekcji są idealne do niewielkich przestrzeni, a dzięki przemyślanej konstrukcji mogą spełniać różne funkcje. „All in one” – to motyw przewodni. Proste linie i smukłe proporcje idealnie wpasują się w przestrzeń, tworząc stylowe wnętrze.

Lampa ogen na pierwszy rzut oka wyróżnia się mocną, graficzną formą. Proste linie zewnętrznego klosza są skontrastowane z wewnętrzną perforacją, która nadaje bryle lekkości. Takie wyważone graficzne proporcje są też charakterystyczne dla biurka vogel, które otworzyło kolekcję Amsterdam.

Nowoczesność lampy

Projekt lampy zaskakuje nowoczesnością pod wieloma względami. Głównym aspektem, który ją wyróżnia jest fakt, że mamy możliwość ustawienia dowolnego kierunku i natężenia światła poprzez własnoręczne regulowanie ruchomego klosza. Klosz jest skonstruowany w taki sposób, aby jego boczną ściankę móc przekręcać w celu idealnego dostosowania do potrzeb np. stworzenia nastrojowego klimatu wieczorem, lub odpowiedniego strumienia światła do czytania. Można też pokusić się o stwierdzenie, że konstrukcja lampy jest luźną wariacją na temat dawnych abażurów. Klosz został starannie wykonany z dwóch części blachy stalowej: zewnętrznej gładkiej oraz wewnętrznej perforowanej. Jego forma jest jednorodna i trwała, bez ostrych krawędzi, czy zakamarków gdzie może zebrać się kurz.

Podsumowując, klosz jest przystosowany do własnoręcznej regulacji w zależności od pory dnia i okoliczności. Dzięki swojej sprytnej budowie może stanowić jedyne i w pełni zadowalające źródło światła w dowolnym pomieszczeniu. Można ją zastosować zarówno nad barem w kawiarni, jak i w pokoju, gdzie potrzebujemy bardziej przytłumionego światła.

Wybieramy kolor

W ofercie znajduje się pięć wariantów kolorystycznych – czarny, szary, miętowy, granatowy oraz musztardowy. Należałoby podkreślić, że lampa miała być spójna z biurkiem vogel z kolekcji Amsterdam, stąd kolory takie jak czerń, szarość czy mięta, które pojawiają się na konstrukcjach nóg biurka. Dodatkowo paleta kolorystyczna została poszerzona o kolor musztardowy. Nawiązuje on do aktualnych tendencji. Jest również granat, który po prostu zawsze dobrze się sprawdza.

Uniwersalny wymiar

Lampa ma uniwersalne wymiary pasujące do wielu wnętrz — łącznie 1690 mm długości. Klosz posiada 144 mm szerokości i 190 mm wysokości, jednak kabel możemy dowolnie skrócić według potrzeb. Warto zwrócić uwagę, że lampa zyskała oryginalny kształt walca kołowego – prosty, nowoczesny i przyciągający wzrok. W założeniach była projektowana z myślą o szerszej rodzinie lamp. Na ten moment powstała lampa sufitowa, ale niewykluczone, że powstaną też inne jej formy.

Niezależnie od charakteru naszego wnętrza, lampa doskonale komponuje się zarówno z klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzem. Będzie nie tylko dodatkiem, ale też integralnym elementem wystroju.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

Wpisz szukane słowo i kliknij enter