Nudo design: minimalistyczne meble i akcesoria wnętrz

Ideą przewodnią i inspiracją tej marki jest ludzkie ciało, które wygina się w naturalne kształty, linie i łuki. Właśnie dlatego swoją markę nazwali Nudo, co po włosku oznacza nagi. Zmysłowa koncepcja twórczości oparta jest na pobudzeniu zmysłów człowieka.

Nieprzypadkowo na pierwszą kolekcję składa się akurat pięć serii. Każdą charakteryzuje coś odmiennego: Giro zaskakuje filarem w kształcie łuku, Piano zaokrąglonym szlifem kantów, Tondo ukośnym cięciem blatu podpartego trzema prostokątnymi nogami, Conca półokrągłym kształtem i lekkim wygięciem, a Onda falistymi wgłębieniami. Prawdziwe piękno kryje się również w dotyku. Każdy produkt przyciąga skrywanymi tajemnicami nie tak oczywistymi na pierwszy rzut oka. Pragnąc spotęgować doznania zmysłowe ograniczają sylwetki swoich produktów do minimum i podążają za ich podstawowymi formami, łącząc krzywe z prostymi, a czasem ciężkimi liniami. Za niezbędne uważają tworzenie prostych przedmiotów, które sprawiają, że nasze otoczenie jest piękne, po prostu.

Mają niezwykle proste w formie, ale i piękne produkty. Z resztą sami Wam o nich opowiedzą:

Seria GIRO: Coffee Table Large , Coffee Table Small

GIRO to proste stoliki kawowe składające się z okrągłego blatu, prostokątnej nogi i filaru w kształcie łuku. To ten ostatni element od razu rzuca się w oczy. Do stworzenia tej formy wykorzystaliśmy proces laminowania czyli gięcia cienkich arkuszy sklejki i utrzymywania ich w pożądanym kształcie, do momentu, w którym klej pomiędzy nimi wyschnie. W rezultacie otrzymana część zachowa nadana mu formę na zawsze. Jednak ich wyjątkowość to nie tylko nowoczesne wzornictwo, ale także nieskończoność możliwości kompozycyjnych. GIRO i GIRO SMALL tworzą idealną kombinację.

Seria PIANO: Coffee Table Large, Coffee Table Small. Stool, Plant

PIANO to seria delikatnych mebli wykonanych z wielką dbałością o detal. Okrągłe lub owalne blaty stolików podparte są na drewnianych zaokrąglonych nogach, które będąc wyższe niż płaszczyzna Piano nadają całej konstrukcji lekkości i finezji. Stoliki są w dwóch rozmiarach i jako pierwsze z naszych kolekcji zostały wyprodukowane z użyciem elementów wykonanych z litego drewna dębowego lub jesionowego. Możesz rozmieść je pojedynczo lub w grupach, aby uzyskać unikalny wygląd, który jest zarówno efektowny, jak i funkcjonalny.

Seria CONCA: Mirror & Shelf. Dostępne w wersji dębowej i jesionowej

Seria CONCA została stworzona aby pomóc przy codziennych czynnościach. Zainspirowała nas reka osoby bliskiej, która trzyma klucze przed wyjściem z domu. CONCA poprzez swój naturalny i minimalistyczny kształt naśladujący anatamiczny łuk przypomina nam dłoń przyjaciela, który pomaga, niezależnie od tego, czy trzyma klucze, telefon, okulary czy pożycza monetę.

Seria ONDA: Board, Coaster, Office

ONDA to seria ekologicznych akcesoriów drewnianych do kuchni, biura lub studia. Oko przykuwają trójkątne rowki, które nadają charakter i spójność serii. Do wykorzystania jako element dekoracyjny, ale i użyteczny.

Seria TONDO: Coffee Table, Stool, Baby

TONDO to seria prostych stolików i stołków o okrągłym blacie z ukośnym cięciem podpartego na charakterystycznych trzech prostokątnych nogach. Wszystkie trzy idealnie dopasują się do aranżacji salonu, pokoiku dziecięcego lub sypialni. Najlepiej sprawdzą się jako poboczny stolik przy kanapie, mały stojak na roślinkę czy nowoczesna wersja szafki nocnej przy łóżku.

Jeśli chcecie zobaczyć ich projekty na żywo to koniecznie odwiedźcie Warsaw Home 2018 w dniach 4 – 7 października, stoisko 3.75 w hali D.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter