NUKI czyli meble ze sklejki. Połączenie pasji do naturalności i prostoty

Miłość do sklejki stałą się bazą do zbudowania marki skupiającej się wokół dobrego i funkcjonalnego designu. Brzozowe drewno, z którego powstaje bardzo wytrzymały półprodukt, zawładnęło umysłami właścicieli i przestrzenią, w której żyją. NUKI to marka zbudowana przez Martę i Krzysztofa, którzy idąc wspólnie przez życie postanowili przełożyć partnerstwo na pole biznesowe. Tak powstały meble ze sklejki. 

W 2016 roku została stworzona pierwsza kolekcja spełniająca potrzeby każdej rodziny. Zespół NUKI z doświadczenia wiedział, że obecny rynek nie oferuje młodym rodzicom rozwiązań, które są funkcjonalne oraz wyróżniają się również pięknym wzornictwem. Dlatego jako cel obrano wówczas produkcje mebli, uniwersalnych w swojej formie, a zarazem minimalistycznych, które uzupełnią i nadadzą charakterystycznego stylu każdemu wnętrzu. Tak powstał pierwszy autorski projekt. Kołyska „Tuli”, której przeznaczeniem jest otulanie i otaczanie ciepłem. Seria łóżeczek „Dream” była konsekwencją i spełnieniem prywatnych marzeń projektantów.

Sama forma i design jednak nie wystarczy. Mebel musi być stabilny i całkowicie bezpieczny. Stąd ogromna uwaga jaką firma NUKI skupia wokół ręcznie wykonywanych, zaokrąglonych  krawędzi produktów oraz niewidocznych mocowań nadających lekkości. W całej kolekcji mebli ilość widocznych elementów ograniczona jest do niezbędnego minimum. Bardzo dobrym przykładem jest kołyska „Tuli” czy łóżeczko „Dream”, w których to, po włożeniu materacyka widać tylko 4 otwory o średnicy 6mm.

Polska to rodzinny rynek lecz mimo to założyciele firmy planują szeroką ekspansję w pozostałych krajach europejskich. Granice nie stanowią żadnych barier więc może kiedyś meble i akcesoria NUKI będą dostępne też na innych kontynentach. Na początku roku NUKI zaprezentowała już kilka swoich nowości – kolekcję szafek i komód VIN oraz modułów RAKT. To tylko wstęp do tego co się wydarzy więcej jeszcze w tym roku!

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

Wpisz szukane słowo i kliknij enter