Odwaga w kolorze

Odwaga w kolorze

Projekt mieszkania, przeznaczonego dla pary, obejmował salon połączony z kuchnią, łazienkę, sypialnię oraz garderobę. Hasłem EG Projekt przewodnim dla koncepcji wnętrza był odważny kolor. Inwestorzy nie bali się flirtu z jaskrawymi odcieniami i zdecydowanymi formami. Wybór padł na róż i turkus, który na tle delikatnej szarości ścian konsekwentnie dominuje w każdym z projektowanych wnętrz, pod postacią wykończeń mebli i dodatków.

Zarówno w salonie, jak i w kuchni, meble zostały zaprojektowane w kolorze białym. Szafki kuchenne, wyspa oraz niemal wszystkie sprzęty kuchenne zlewają się w jednolitą płaszczyznę, dzięki czemu pierwsze, co przykuwa nasze oko to geometryczny wzór tapety, umieszczonej za szkłem nad blatem roboczym oraz jaskrawe półki i hokery.

Ta sama tapeta znajduje się również w korytarzu, który, choć mniej krzykliwy, konsekwentnie łączy się z otwartą przestrzenią salonu i kuchni.

Przestrzeń wypoczynkowa skupia się przy ścianie w delikatnym odcieniu szarości, na której zaprojektowana została kompozycja z otwartych półek w kształcie prostopadłościanów. Ranty półek wykończono sztukaterią, dodatkowo część z nich pomalowano na kolory przewodnie – róż i turkus. Kompozycja na ścianie dopełniona jest przez lampy wykonane z ręcznie formowanego szkła, autorstwa słowackiego projektanta Borisa Klimka, które wprowadzają do wnętrza beztroski charakter.

W sypialni, Inwestorzy zdecydowali się na wprowadzenie jaskrawego różu na tapicerowanym zagłówku łóżka, który został “oprawiony” w sztukaterię pomalowaną na kolor turkusowy. Ten sam kolor pojawia się na pojedynczych nóżkach stolików nocnych oraz toaletki. Tym razem także zabawa kontrastami kolorystycznymi rozgrywa się na neutralnym tle szarych ścian i białych mebli.

Łazienka utrzymana jest w klimacie jeszcze większych kontrastów. Znowu jaskrawy róż w dodatkach i wykończeniach, ponownie wykorzystany został także motyw sztukaterii – tym razem wokół szafki we wnęce powyżej sedesu. W odróżnieniu jednak od pozostałych pomieszczeń, charakter wnętrza podyktowany został przez zestawienie czerni i bieli płytek ściennych oraz mozaiki, a jego najbardziej charakterystycznym elementem stały się geometryczne wzory wynikające z kompozycji układów glazurniczych.

Gabinet jest też kontynuacją stylistyczną całego mieszkania – połączenie bieli z kontrastującymi jaskrawymi kolorami.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter