Odważne wzory i kolorystyka

Odważne wzory i kolorystyka

Triangle Flat to nowo zrealizowany projekt na jednym z łódzkich blokowisk. Odważne wzory i kolorystyka wnętrza nawiązują do wyrazistych charakterów naszych Inwestorów.

Niewielkie mieszkanie projektu 3xel o powierzchni niespełna 40 m2 mieści jasny hol wejściowy z pojemną szafą oraz siedziskiem, ze względu na małą powierzchnię oraz brak doświetlenia hol pomalowany jest na biało, a przestrzeni dodaje mu szerokie lustro przy wejściu. Kontrast pomieszczeniu nadaje ciemno grafitowy gres, który łączy się spójnie z łazienką.

Niewielka łazienka jest połączeniem ponadczasowej czerni i bieli nadającej elegancji, zastosowana jednak w formie śmiałego wzoru daje pomieszczeniu więcej luzu. Dodatkowym przełamaniem intensywnych kontrastów jest jaskrawo żółta półka.

Pokój dzienny to kolejne pomieszczenie, w którym pojawia się mocny akcent kolorystyczny w połączeniu z niepowtarzalnym wzorem. Czarny trójkąt na suficie nadaje charakteru pomieszczeniu, a w połączeniu ze ścianami w tym samym kolorze tworzy swoisty lejek podkreślający wejście do strefy dziennej. Chłodne barwy przełamuje ciepły kolor i faktura drewna oraz płyty meblowej występującej na podłodze i w elementach meblowych. Oświetlenie kierunkowe pozwala nam na stworzenie indywidualnego klimatu, jaki w danym momencie chcemy uzyskać.

Mała kuchnia mieści wszystkie niezbędne sprzęty AGD oraz pralkę w zabudowie. Niewielka przestrzeń została w pełni wykorzystana poprzez wysoką zabudowę meblową. Pionowo ułożona faktura drewna nadaje pomieszczeniu strzelistości. Lekkości wnętrzu nadaje również blat kompaktowy, którego grubość wynosi 1 cm.

Sypialnia to miejsce relaksu i wyciszenia naszych Inwestorów dlatego pozbawiona jest mocnych kontrastów. Biel i ciepła szarość w połączeniu z drewnianą podłogą nadają zacisznego charakteru wnętrza.

Projekt:

Patryk Ławrynowicz
Justyna Kolasa

Foto: Paweł Augustyniak

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter