Panapufa: połączenie tradycyjnych faktur i wzorów z nowoczesną formą

Panapufa: połączenie tradycyjnych faktur i wzorów z nowoczesną formą

W uprzemysłowionym świecie, pełnym powtarzalności, odtwórstwa i zamienników brak przedmiotów codziennego użytku charakteryzujących się unikalnością, dbałością o detal i wykonanych z naturalnych materiałów. Produkty tworzą dla ludzi ceniących jakość, komfort i piękno, a przede wszystkim wyjątkową w naszych czasach niepowtarzalność i charakter.

Unikatowe produkty marki Panapufa powstają dzięki rekultywacji tradycyjnych technik rękodzielniczych i dopasowaniu ich do oczekiwań współczesnego odbiorcy. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie, z wielką dbałością o detal. W projektach stosują najwyższej jakości materiały naturalne, takie jak wełna, bawełna, drewno oraz materiały obiciowe takie jak welury, szenile.

W ofercie Panapufa znajdują się elementy garderoby, tekstylia domowe (narzuty, pledy, pufy) wykonane z 100% wełny owczej w charakterystycznym przewymiarowanym grubym splocie lub wykonane z oryginalnych wzorzastych ludowych tkanin. Folklor stanowi dla nich niewyczerpalne źródło inspiracji z całym bogactwem barw i wzorów oraz techniką rękodzieła. Ich pomysły oparte są często na relacjach pomiędzy tradycyjnymi fakturami, wzorami, kolorami a nowoczesną formą czy funkcją.

Dywan
Unikatowe dywany, pledy i narzuty wykonywane są ręcznie na drutach w rozmiarze XXL z najszlachetniejszej czystej żywej wełny. Wełna jako materiał naturalny nie uczula, jest przemiła w dotyku i bardzo ciepła. W przeciwieństwie do syntetycznych materiałów wełna reaguje na zmiany temperatury i wilgotności. Wełna doskonale izoluje, zatrzymując ciepło ciała, a jednocześnie umożliwia uwolnienie nadmiaru wilgoci. Wełna merynosów jest również odporna na wszelkiego rodzaju bakterie, z tego powodu zalecana jest również osobom cierpiącym na alergie.

Wełna przeznaczona do każdego z produktów jest indywidualnie przygotowywana by odpowiednio wzmocnić włókna lub zachować ich delikatność.

Pled
Imponujący w swych rozmiarach i unikalnym wzornictwie pled, po położeniu na fotel czy sofę staje się niemal niezależnym elementem wystroju mieszkania. Jego miękka, organiczna forma o grubej strukturze wpłynie korzystnie na akustykę w Twoim mieszkaniu, rozpraszając ostre, nieprzyjemne dźwięki.

Materiał: 100% naturalnej wełny. Wzory i wymiary na zamówienie

Narzuta
Ta wyjątkowa narzuta wykonana została ręcznie na drutach w rozmiarze XXL z najszlachetniejszej czystej żywej wełny. Wełna jako materiał naturalny, nie uczula, jest przemiła w dotyku i bardzo ciepła. Imponujący w swych rozmiarach i unikalnym wzornictwie pled, po położeniu na fotel czy sofę staje się niemal niezależnym elementem wystroju mieszkania. Narzuta ociepli każde nowoczesne wnętrze, udekoruje sypialnię w stylu skandynawskim lub doskonale wkomponuje się w klimat góralskiej chaty.

Rozmiar: 180×200 cm, wzór – pojedynczy warkocz

Puf Wooly
Puf stanowi doskonałe uzupełnienie każdego wnętrza. Może być zestawiony w parę segmentów, tworząc wygodną, komfortową leżankę. Pokrowiec siedziska wykonany jest z tkaniny szenilowej wysokiej jakości oraz z wełny, której włókna zostały zfilcowane, aby ją wzmocnić i uczynić bardziej odporną na uszkodzenia mechaniczne. Siedzisko dzięki zastosowaniu wysokoelastycznej pianki poliuretanowej zapewnia komfort i wygodę na długie lata.

Puf dostępny jest w dwóch wymiarach modułów: 70x70x32 cm oraz 100x100x32 cm. Dostępne kolory: biały, beż, umbra, żółty, tabaka, brudny róż, karmin, fuksja, fiolet, jasno szary, grafit, czarny

Puf Drops
Przepiękny, jedyny w swoim rodzaju puf DROPS. Przyjemny w dotyku, wygodny – może służyć dzieciom za przytulankę. Po położeniu szyby – pełni również funkcję stolika. Pokrowiec 100% wełna merynos, bawełniany pokrowiec wewnętrzny, wypełnienie pianka poliuretanowa lub wysokiej jakości granulat styropianowy.

Rozmiar: śred. 60 cm, wysokość 30 cm.

Mobilna, wielofunkcyjna sofa
Kolekcja stworzona z myślą o ludziach ceniących niebanalne rozwiązania, komfort i wygodę.
Kompozycja oparta na zestawieniu kontrastujących ze sobą materiałów tapicerskich wysokiej jakości, tworzących wielobarwną kompozycję bogatych wzorów i intensywnych barw.

Sofę tworzą elementy stałe oparte o ścianę oraz moduły mobilne, które można układać w dowolny sposób. PSTRO w ciągu dnia posłuży dzieciom do wygłupów i zabawy, wieczorem zapewni zasłużony odpoczynek, natomiast nocą może stać się ogromnym, wygodnym łóżkiem.

Materiał siedziska – pianka poliuretanowa o różnej gęstości, wysokoelastyczna.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter