Pocket Garden: kieszonkowe ogrody

Pocket Garden: kieszonkowe ogrody

Przestrzeń do pracy i wypoczynku powinna być tak zaaranżowana, by zapewnić sprzyjającą skupieniu harmonię i upragniony spokój po pracowitym dniu. Zapominamy często o tym, jak wiele do naszych biur, mieszkań i na tarasy może wnieść zieleń. Rośliny korzystnie jonizują powietrze, poprawiając tym samym nasze samopoczucie oraz stanowią doskonałą ozdobę przestrzeni wokół nas. Jeśli nie lubimy doniczek ustawionych na parapetach bądź nie mamy miejsca na taką tradycyjną aranżację, idealnym rozwiązaniem może być… umieszczenie roślin na ścianie! Poznajcie Pocket Garden.

Są to wertykalne ogrody modułowe złożone z filcowych kieszeni, w których umieszczone są rośliny. Filcowe moduły w odcieniu głębokiej szarości doskonale komponują się ze świeżą zielenią. Kieszenie stopniowo zarastają materiał, tworząc zieloną ścianę. Możemy wybrać samodzielnie gatunki, z których stworzymy własny ogród zgodnie z ideą DIY (zrób to sam). W ten sposób stworzymy wymarzoną zieloną kompozycję. Dobór roślin może być dostosowany do naszych upodobań, charakteru wnętrza oraz poziomu nasłonecznienie miejsca, w którym zamierzamy powiesić moduł. Ogród kieszeniowy może stanowić element wyposażenia pomieszczenia lub aranżacji ścian zewnętrznych na przykład tarasów, balkonów czy przestrzeni publicznej.

„W produkcji wykorzystujemy syntetyczny filc pochodzący z recyclingu. Nasz produkt stworzyliśmy z ogromnym sercem i pasją, działając w ramach rodzinnego biznesu. Kieszenie szyjemy lokalnie w Polsce, korzystając z pomocy zaprzyjaźnionej krawcowej.  (Dodatkowo oferujemy pomoc i służymy specjalistyczną poradą w zakresie zakupu odpowiednich roślin. Wiosną polecamy wariant ogrodu kieszeniowego złożony z roślin kwitnących lub takich, które oczyszczą powietrze ze szkodliwych substancji i smogu. Jeśli potrzebujesz pomocy przy stworzeniu własnej zielonej ściany, możesz na nas liczyć – nasz zespół wykona ją za Ciebie. Dla nas doradztwo w wyborze roślin i montaż to czysta przyjemność!” mówi Aniela Trojanowska.

 

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter