Połączenie klasyki z nowoczesnością

Biuro projektowe ID Studio zaprojektowało poznański apartament zlokalizowany w Maraton Gardens na Wildze. Sztukaterie, mosiądz, podłogę kładzioną w jodełkę skontrastowano z chłodnym marmurem, aksamitem i pastelowymi kolorami. Idealnie połączyli ponadczasową klasykę z nowoczesnością.

Od stonowanej sypialni w odcieniach pudrowego różu przez szaro-kremowe biuro po prywatną toaletkę, do której prowadzą dwuskrzydłowe, przeszklone drzwi, każde z pomieszczeń w apartamencie ma swój indywidualny charakter. Inwestor w pełni zaufał architektom i dał im wolną rękę. Mieszkanie miało być jasne, pozytywne – połączenie klasyki i nowoczesności. Co było inspiracją przy tym poznańskim apartamencie? Punktem wyjściowym są rozmowy z inwestorem. Architekci czerpali również inspirację z otaczającego świata i podróży. A do tego piękny odcień naturalnego drewna dębowego, niebo i obrazy Anny Orbaczewskiej sprawiły, że wiadomo było, jaki obrać kierunek przy projektowaniu.

Mieszkanie to powierzchnia 100m2, znajdziemy tutaj salon, kuchnia z jadalnią, sypialnia z łazienką, pokój gościnny/gabinet z łazienką dla gości, pralnię oraz aż trzy tarasy. W projekcie znajdziemy meble projektu ID Studio, warto zwrócić uwagę na witrynkę z mosiądzu i dekoracyjnego szkła. Przeznaczona jest na kolekcję szkła i porcelany właścicielki, oddziela również wizualnie jadalnię od salonu. Wiszące lampy miały przypominać biżuterię. Dodatkowo zastosowali listwy przypodłogowe na wzór listew z lat 20, których używano w Szwecji.

Mosiądz miał podkreślić elegancję i dodaje mocny akcent poprzez kolor i połysk. Sztukateria w tym mieszkaniu jest uzupełnieniem koncepcji, a nie punktem wyjścia.

Foto: Michał Przeździk

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter