Polski projekt „myhand” na Fuorisalone.it

Druk 3d zmienia się z technologii prototypowania na technologię produkcji. Projekt myhand dąży do opracowania niedrogiego systemu drukowanych 3d dłoni, który umożliwi użytkownikom wykonywanie wybranych czynności.

Podstawą projektu myhand jest założenie: „używam protezy, kiedy tylko chcę, pomaga mi to jako narzędzie, ale to mój wybór, czy z niej skorzystać, czy nie”. Kluczem do opracowywanych rozwiązań jest dostosowanie do potrzeb użytkowników poprzez personalizację. Podejście zespołu polega na połączeniu drukowania 3D, elektroniki, rozwiązań open source, kreatywnego kodowania i projektowania algorytmicznego. Stosowane są metody projektowania zorientowanego na użytkownika, aby wytyczyć ścieżkę dla nowych rozwiązań.

Polski projekt "myhand” na Fuorisalone.it - zdjęcia Marek Swoboda

To nowe założenia w projektowaniu protez, oparte o lokalną produkcję na żądanie do tworzenia rozwiązań dla lokalnych społeczności. Kluczowe wartości myhand to dostępność, zaspokajanie potrzeb społecznych i dostarczanie rozwiązania problemu w oparciu o badanie potrzeb potencjalnych użytkowników. Zespół myhand w latach 2018-2019 zrealizował serię wystaw, warsztatów i wydarzeń dotyczących potrzeb osób z wrodzonymi wadami dłoni, rozwiązań protetycznych i druku 3d.

Polski projekt "myhand” na Fuorisalone.it - zdjęcia Marek Swoboda

myhand na Fuorisalone

W ramach tegorocznej edycji Milano Design Week – wydarzeń online Fuorisalone (fuorisalone.it) prezentowane są między innymi projekty zrealizowane przez interdyscyplinarne, międzynarodowe zespoły, które wspiera program Worth Project. Wśród nich znalazł się polski projekt myhand. Wybrany spośród wielu zgłoszeń, otrzymał wsparcie na rozwój parametrycznego leja protezowego drukowanego 3d.

Polski projekt "myhand” na Fuorisalone.it - zdjęcia Marek Swoboda

W ramach działań myhand w programie Worth Project, we współpracy ze studio We design for physical culture zrealizowany został także model indywidualnie dopasowanej testowej protezy dłoni i przedramienia. Elementy procesu projektowego będzie można zobaczyć w filmie dokumentującym projekty zrealizowane podczas Worth Project, związane z innowacjami społecznymi “Rethinking social innovation and social inclusion”. Będzie można również spotkać się online z projektantami.

Premiera filmu

21 czerwca będzie miała premiera premiera filmu opisująca projekt.

Zdjęcia: Marek Swoboda

Polski projekt "myhand” na Fuorisalone.it - zdjęcia Marek Swoboda
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter