Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu

LUKOJE to marka, która powstała z miłości do sztuki i szacunku do domowego zacisza. Wyjątkowe przedmioty sprawiają, że czujemy się bezpieczni, a piękno, którym się otaczamy, każdego dnia wpływa pozytywnie na nasz nastrój i motywuje do działania. Mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej na temat marki stworzonej przez niezwykłe kobiety, które na co dzień sprawiają, że życie staje się wygodne i stylowe.

Istniejecie od niedawna na rynku, więc Wasza historia jest dość świeża. Jak powstało LUKOJE?

Pierwsze komplety LUKOJE zagościły w domach w lipcu tego roku. Jesteśmy kameralną, rodzinną firmą, całkowicie tworzoną przez kobiety. Marka powstała z miłości zarówno do współczesnej sztuki, jak i dbania o domowe zacisze. A co najważniejsze, powstało w wyniku osobistych poszukiwań. Dlatego stworzyłyśmy produkt, który jest odzwierciedleniem naszych potrzeb zarówno przez wysoką jakość materiału, którego najlepszy przykład z pewnością jeszcze leży w szafach naszych babć, jak i pod niespotykanym względem wizualnym.

Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu - czapli zakątek
LUKOJE – Czapli zakątek

Co wyróżnia Waszą pościel na rynku?

Wyróżnia nas oryginalne wzornictwo, stworzone przez polskich ilustratorów. Jest to odważna propozycja wystroju wnętrz, w kontrze do współczesnego minimalizmu. LUKOJE, tak jak postać z bajki Andersena, ma otoczyć pięknymi obrazkami i stworzyć strefę na wieczorny odpoczynek – to takie nasze metaforyczne wyjaśnienie ogólnej koncepcji.

Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu - autka
LUKOJE – Autka

Przestrzeń sypialni, jaką proponujemy, to miejsce inspirującego odpoczynku, niezwykle swobodne i indywidualne, przy czym również designerskie, ale w przytulnym, domowym wydaniu. Tkanina, jaką dobrałyśmy do naszej pościeli, jest efektem wielu testów i doświadczenia trzech pokoleń kobiet, zajmujących się z dbałością i miłością o dom. Naszym marzeniem był powrót do ponadczasowej, wytrzymałej oraz naturalnej tkaniny, bez współcześnie stosowanych dodatków powszechnych w sieciowych sklepach.

Sam proces obróbki tkaniny wraz z jej nadrukiem jest ekologiczny oraz przyjazny dla skóry, również dla niemowląt i alergików. Dlatego mamy pewność, że wybrana przez nas, bardzo miękka 100% bawełna, jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni jakość, ale też komfort i bezpieczeństwo siebie i swoich bliskich.

Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu - dziewczynki z podwórka
LUKOJE – Dziewczynki z podwórka

Kto tworzy wzory na Waszą pościel? Skąd czerpiecie inspiracje na motywy, które się na niej znajdują? Na Waszym Facebooku można bowiem poznać historię opowiedzianą do każdego wzoru! Widać, że zostały one wybrane z uwagą i pasją.

Bardzo się cieszymy, że tak jest to odbierane. Pomysły na wzory to nasze osobiste marzenia. To coś, co same chciałybyśmy mieć w swoich domach i czego szukałyśmy na rynku. Mając wizję na poszczególny pattern i kolekcje, zaprosiłyśmy do projektu twórczynie, które przez swój oryginalny styl mogły rozwinąć zaproponowane przez nas tematy i stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.

Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu - gwiozdy z Łowicza
LUKOJE – Gwiozdy z Łowicza

Nie wyobrażamy sobie kolekcji folkowej bez Anny Rudak, która z delikatnością i szacunkiem podeszła do łowickiej tradycji. Propozycja wzorów LUKOJE dla najmłodszych musiała wyjść spod czujnego na dziecięcy świat oka Anny Wojdy. Manifest kobiecej siły nie odbyłby się bez Marii Janczak, a zbiór wzorów fauna i flora nie byłby tak magiczny bez Anity Tomali. Jesteśmy bardzo zadowolone ze wspólnych działań, wzajemnej inspiracji oraz efektu, który mamy nadzieję, będzie cieszył kolejne, piękne domy.

Czy jest jakiś wzór, który darzycie szczególną sympatią/sentymentem?

To trudne pytanie, bo każdy tworzyłyśmy z takim samym zaangażowaniem i uwagą. Mamy jednak dwa wzory, z którymi szczególnie się identyfikujemy jako marka. Pierwszy z nich to „Niebiańskie kobiety”, który został stworzony dla podkreślenia wyjątkowości kobiet jako grupy, ale też każdej z osobna.

Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu - niebiańskie kobiety
LUKOJE – Niebiańskie kobiety

Jest to ważny wzór dla nas, szczególnie w odniesieniu do obecnej sytuacji społeczno-politycznej w kraju. Drugi natomiast  to „Gwiozdy z Łowicza”. Jego obecność w naszej kolekcji jest ukłonem w stronę tradycyjnego folku i miasta, w którym tworzymy LUKOJE.

Wzory, które tworzycie, są dość niecodzienne i oryginalne. Dla kogo jest pościel LUKOJE?

LUKOJE jest dla osób, które stawiają na wysoką jakość oraz na walory wizualne. Przeniesienie współczesnych ilustracji na śnieżno-białą tkaninę tworzy wyjątkowe propozycje dla miłośników kreatywnych i oryginalnych przestrzeni, dla których ważny jest dom, jakość odpoczynku i to, jaką przestrzeń w nim tworzą i dla kogo.

Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu - magiczny ogród
LUKOJE – Magiczny ogród

Przy projektowaniu chciałyśmy jednak złapać balans między wyrazistym wzorem i przestrzenią kojącą do snu. Dochodzą nas słuchy, że to się sprawdza, a dodatkowo sypialnie przez jedną, małą zmianę pościeli nabierają nowego, wyjątkowego kształtu.

Gdzie można zobaczyć i nabyć Wasze produkty?

Nasze produkty można zakupić w sklepie stacjonarnym w Łowiczu, gdzie również szyjemy dla klientów niestandardowe rozmiary. Niebawem rusza nasz sklep internetowy, a do tego czasu zapraszamy wszystkich do kontaktu przez mail/facebook/instagram/telefon, gdzie można uzyskać wszelkie informacje oraz zrobić zdalne zakupy.

Zdradzicie nam plany na najbliższą przyszłość?

Obecnie skupiamy się na przedstawieniu naszych pościeli jak najszerszej grupie odbiorców i to jest naszym priorytetem – jako sklep istniejemy od miesiąca. Co do planów artystycznych, to jesteśmy w nieustającym procesie tworzenia i mamy nadzieję, że uda nam się zaskakiwać kolejnymi propozycjami wystroju sypialni. A o wszystkich nowościach będziemy informować na naszych social mediach, na które serdecznie zapraszamy.

Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu - radość starościny
LUKOJE – Radość starościny

Kilka słów o marce LUKOJE

W świecie LUKOJE każdy znajdzie dla siebie wysokogatunkową pościel, wyróżniającą się pięknym oraz oryginalnym wzornictwem, stworzonym przez polskich ilustratorów. Przeniesienie współczesnych, galeryjnych ilustracji, na śnieżno-białą tkaninę, tworzy wyjątkowe propozycje dla miłośników kreatywnych i oryginalnych przestrzeni. LUKOJE powstało z miłości zarówno do sztuki, jak i dbania o domowe, rodzinne zacisze.

Oprócz odważnego łączenia prac artystów z użytkową funkcją pościeli, LUKOJE stawia na jak najwyższą jakość. Każdy komplet stworzony jest ze 100% bawełny o drobnym splocie satynowym. Nadruk posiada certyfikat OEKO-TEX STANDARD 100, co gwarantuje, że produkty są bezpieczne również dla niemowląt, a każdy egzemplarz jest szyty i wycinany indywidualnie w pracowni w Łowiczu.

Zobacz również: Vintage Print Seekers – poszukiwacze piękna | Bamayo – walka o lepszą przyszłość

Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu - z szafy szal
Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu - z szafy szal
Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu - radość starościny
Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu
Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu
Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu
Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu - niebiańskie kobiety
Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu - niebiańskie kobiety
Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu - magiczny ogród
Pościel od LUKOJE, czyli komfort w Twoim domu - łąki łan
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter