Pracownia 81.WAW.PL z nagrodą Europe 40 Under 40

Po raz kolejny The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies wraz z The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design ogłosiło wyniki w plebiscycie „40 Under 40”. Tym samym zaprezentowanych zostało czterdziestu utalentowanych architektów, którzy nie ukończyli jeszcze 40. roku życia. Wśród nich znalazły się aż trzy polskie nazwiska.

Europe 40 Under 40 to coroczny plebiscyt, którego jury składa się z praktyków architektury i projektowania, naukowców i wydawców zaproszonych przez komitet doradczy Europejskiego Centrum. W tym roku ponownie ogłosili oni kolejną utalentowaną generację europejskich architektów i projektantów. Program wspiera osoby, które będą miały wpływ na najbliższą przyszłość europejskiego projektowania i sposobu myślenia, co wpłynie na przyszłe środowiska architektów na arenie międzynarodowej. Celem wyróżnienia jest nie tylko uznanie dla najbardziej obiecujących specjalistów pracujących w Unii Europejskiej i innych krajach w Europie, ale przede wszystkim promowanie i zachęcanie nowych talentów do poszukiwania kreatywnych rozwiązań w branży.

40 under 40 - logo konkursu

81.WAW.PL z nagrodą Europe 40 Under 40

Jedną z nagrodzonych osób została Anna Paszkowska-Grudziąż, która wraz z Rafałem Grudziążem tworzą warszawską pracownię 81.WAW.PL, gdzie jest głównym projektantem. Pracownia znana jest z oryginalnych, niebanalnych projektów domów i wnętrz. Architekci mają już na koncie wiele nagród na rynku polskim oraz międzynarodowym, jak chociażby Nagrodę  SARP 2019, World Architecture Community 2020, czy Top Builder 2020.

Anna Paszkowska-Grudziąż z pracowni 81.waw.pl z nagrodą Europe 40 Under 40

Znaleźć się w tak zacnym gronie to dla mnie i pracowni, którą reprezentuję, ogromny zaszczyt i wielkie wyróżnienie. Staramy się, aby nasze projekty wyróżniały się niebanalnymi konceptami i zawsze współgrały z otoczeniem, w którym powstają. W projektach indywidualnych bierzemy pod uwagę nie tylko potrzeby, ale i charakter przyszłych mieszkańców. Cieszymy się, że akurat takie podejście zostało zauważone i docenione – powiedziała Anna Paszkowska-Grudziąż, jedna z laureatek plebiscytu.

Jakub Cieślik z grupy VERSO i Łukasz Skorek z KUMSTUDIO z nagrodą Europe 40 Under 40

W tym roku nagrodzeni zostali także Jakub Cieślik z grupy VERSO i Łukasz Skorek z KUMSTUDIO. W ciągu ostatnich lat w ramach projektu nagrodzono blisko 200 młodych europejskich architektów, których prace prezentowane były następnie w Europie oraz w Ameryce. Wśród nich znalazły się takie polskie nazwiska: Beata Goczoł z Goczołowie Architekci Studio Autorskie z Zabrza, Barbara i Oskar Grąbczewscy z OVO Grąbczewscy Architekci z Katowic, Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski z Ultra Architects z Poznania, Anna Siedlecka projektantka przemysłowa ze Studio Puff-Buff Design z Warszawy oraz Robert Konieczny – KWK Promes.

Dom w Kuźnicy Kiedrzyńskiej - projekt Grupa Verso Deltoid

Program Europe 40 Under 40 jest otwarty dla architektów, architektów krajobrazu, architektów wnętrz, urbanistów i projektantów przemysłowych, którzy nie ukończyli 40 roku życia.

Wernisaż prac laureatów nagrody „40 under 40” wstępnie odbędzie w czerwcu 2020 roku w Centrum Europejskim w Atenach.

CUT House - projekt KUMstudio

Pracownia 81.WAW.PL

81.WAW.PL to warszawska pracownia architektoniczna, której nowoczesne i oryginalne projekty doceniane są nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Stworzona została z pasji przez małżeństwo architektów. Pracownia ma na swoim koncie wiele ciekawych projektów, takich jak: Dom Polny czy Dom pod linią.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter