Pracownia Anny Koszeli w konkursie The International Design & Architecture Awards 2018

Pracownia projektowa Anny Koszeli ma szansę na zwycięstwo w prestiżowym konkursie The International Design & Architecture Awards 2018. Jury nominowało projekt architektki w kategorii Interior Design Scheme Europe (kategoria nr 10, pozycja 2). O ostatecznym wyniku konkursu zadecyduje głosowanie internautów.

Letnisko pośród hortensji, które znalazło się na „shortliście” jest efektem  modernizacji willi wybudowanej w latach 90-tych. Klienci chcieli jedynie odświeżyć dom, ale zamiast powściągliwego liftingu  architektka zaproponowała radykalny remont, który zaowocował eleganckimi, ponadczasowymi wnętrzami.

W rezydencji raziły rozwiązania pochodzące z poprzedniej epoki – luksfery, łupkowe okładziny na ścianach, a także ciężka estetyka glamour całkowicie oderwana od sielskiego otoczenia. Tylko pojedyncze elementy wystroju wciąż prezentowały się współcześnie (stolarka okienna czy zabudowa kuchenna).  Inwestorzy darzyli sentymentem jedwabne, perskie dywany – pamiątki z podróży oraz kolekcję vintage’owych plakatów filmowych i bardzo chcieli je zatrzymać. Architektka w niedostrzegalny sposób połączyła nowe ze starym, wyławiając z poprzedniego projektu, wszystko, co pasowało do jej koncepcji.

Wnętrza zaprojektowane przez Annę Koszelę realizują pragnienie właścicieli o komfortowej przestrzeni, która będzie wchodziła w dialog z otaczającym ją ogrodem. Układ funkcjonalny jest dopasowany do możliwości bryły budynku i odpowiada współczesnym standardom. Otwarty plan nawiązuje do tradycji architektury modernistycznej, dla której kontekst i funkcja odgrywały kluczową rolę. Zastosowane materiały są przeciwieństwem efektownych rozwiązań obecnych w poprzednim projekcie. Ich uniwersalny charakter sprawia, że dom ma ponadczasowy charakter i zestarzeje się z wdziękiem.

W rearanżacji willi architektka bazowała na meblach i oświetleniu włoskich manufaktur z tradycjami – Baxter, Minotti, Arketipo oraz umiejętnościach wysokiej klasy rzemieślników. Zabudowy i elementy stolarskie według jej projektu wykonało Atelier Wirchomski, a kamienne posadzki – I-MAR.  Autorką abstrakcyjnych obrazów eksponowanych w części reprezentacyjnej jest Maria Widelak.

Jeśli podoba Wam się projekt Anny Koszeli,  możecie na niego zagłosować za pośrednictwem strony internetowej konkursu.

Należy oddać głos w każdej kategorii, a na koniec wypełnić krótki formularz. Głosowanie już wystartowało, a  swoje typy możecie wskazać do środy 19 września.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter