Pracownia Unikatu: piękne, unikatowe i z porcelany

Pracownia Unikatu: piękne, unikatowe i z porcelany

Mariola Drabek-Przednowek jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, wydziału Ceramiki i Szkła. Jak sama o sobie mówi – „design jest moją pasją”. A my to widzimy,  z resztą zobaczcie sami. Uwielbiamy świeże i nietypowe projekty. Od ukończenia studiów prowadzi swoją pracownie projektową i zajmuje się dekoracją wnętrz w zakresie nowoczesnej ceramiki. Z jednej strony kontynuuje tradycję rękodzielniczą z drugiej poszukuje innowacyjnych metod tworzenia sztuki użytkowej i dekoracyjnej. Pracuje na zlecenie projektantów wnętrz, ogrodów oraz osób prywatnych, projektując takie przedmioty jak lampy, patery, wazony, formy ogrodowe, fontanny, wiszące instalacje ceramiczne, mozaiki oraz innowacyjne formy naczyniowe. Jest otwarta na nowe wyzwania, lubi bawić się materiałem i formą, by móc zaproponować coś wyjątkowego swoim odbiorcom, zarówno w sferze prywatnych domów, biurowych wnętrz, jak i miejsc użyteczności publicznej.

Kreowanie przestrzeni własnymi formami to ogromna satysfakcja dla każdego projektanta a Mariola Drabek-Przednowek ofiaruje nam  swoją pasję, zaangażowanie, pomysły i niebanalne formy z duszą. Nie wykorzystuje gotowych rozwiązań i nie ogranicza się tylko do kwestii funkcji przedmiotu, czasami po prostu „buja w obłokach”. Aby osiągnąć niepowtarzalne rezultaty i podkreślić indywidualność wnętrza, dysponuje różnymi profesjonalnymi masami, od delikatnej, cienkościennej i lekko transparentnej porcelany, poprzez szereg glin pośrednich, aż do gruboziarnistych, szorstkich mas szamotowych.

Jesteśmy zachwyceni 🙂 Zobaczcie nasze typy.

Fa.LA.

„Fa.La” to narzędzie twórczej zabawy do dekoracji wnętrz…może być wazonem lub świecznikiem…może istnieć pojedynczo, lub zmultiplikowane tworzyć niebanalne kompozycje na naszych stołach lub komodach. Czysty w formie dzięki bieli porcelany, nie absorbuje przestrzeni, lecz gdy zaczniemy go używać idealnie podkreśli piękno kwiatów, lub sam stanie się bohaterem wnętrza podświetlony ciepłym blaskiem świec.

Zestaw małych form dekoracyjno- użytkowych ( wazony/ świeczniki)

Materiał: szkliwiona porcelana

Wymiary: wazon duży „Fa”: wysokość: 13 cm

szerokość: 19cm

wazon mały „La”: wysokość: 9cm

szerokość: 12cm

 

Patera THORN/ CIERŃ

Patera dekoracyjna, powstała w wyniku połączenia czekoladowej gliny szamotowej i szkliwionej porcelany. Niestandardowy kształt sprawi, że ta dekoracja będzie intrygującym akcentem w nowoczesnych  wnętrzach.
wymiary: długość- 46 cm
wysokość- 12 cm
szerokość- 26cm
materiał: czekoladowa glina szamotowa , szkliwa ceramiczne, szkliwiona porcelana
kolor: czekoladowy, śnieżnobiały

 

 

 

 

Patera RESCUE

to the RESCUE…
…lifebelt… lifebuoy… fun…buoy…

Patera dekoracyjna. Ręcznie wykonana z polerowanej, nieszkliwionej porcelany. Inspiracją do jej powstania było zwykłe pompowane kółko do pływania dla dzieci. Nie chciałam jednak powtarzać jego infantylnej formy lecz przekształcić  go na subtelne i niepowtarzalne porcelanowe naczynie . Rescue z otworami  ma „uwolnioną” wewnętrzną  krawędź, dzięki czemu każda z wypalanych pater jest inna. Kształt wewnętrznej ścianki ulega różnym deformacjom podczas wypału, sprawiając wrażenie lekkiego jej ruchu.

wymiary: średnica- około 40 cm
wysokość- 7 cm
materiał: polerowana porcelana, jesion
kolor: śnieżnobiały

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter