Profizorka: profesjonalne podejście do prostych lamp

Profizorka: profesjonalne podejście do prostych lamp

Pracownię Profizorka tworzą dwie osoby: Agnieszka Kosior i Adam Stephan. Wymyślają lampy a potem je konstruują, przyglądają się, zmieniają detale, sprawdzają i dopiero jak im się podobają proponują je klientom. Nazwa wzięła się z profesjonalnego podejścia do prostych lamp.

Zaczęło się od tego, że zobaczyli lampę u znajomej. Kupiła ją w sklepie z nowoczesnym designem za dosyć duże pieniądze. Spodobała im się koncepcja ale nie detale. Zrobili podobną dla siebie tylko detale były wymyślone przez nich samych. Zmieniło to całą lampę i od tego się zaczęło. Lampa się spodobała. Okazało się, że mogą robić lampy, które cieszą się coraz większym powodzeniem. Zaczęli próbować inne wzory. Wymyślili lampy wyginane, których nikt inny nie oferuje.

Możemy nadać im niemal dowolny kształt a po wykończeniu pozostaje on bez zmian. W tej chwili mamy coraz więcej zamówień na zupełnie nietypowe lampy. Lampy z prodiży czy balonów po winie. Albo lampy w kształcie modeli atomów gdzie klient może zgłosić się do nas z realizacją swojego pomysłu, to miało miejsce w przypadku współpracy z pracownią Massive Design” – mówią projektanci.

Pracujemy z dużą ilością różnych materiałów. Tniemy szklane kule, rdzewimy metal i „zamrażamy sznurek”. Robienie lamp sprawia nam bardzo dużo przyjemności a największą satysfakcję mamy kiedy podobają się klientom. Wszystkie lampy są robione indywidualnie, pod konkretne zamówienie dlatego chcemy, żeby klient miał możliwość dowolnie modyfikować zamówienie. Lampy we wnętrzu są bardzo ważnym elementem. Światło decyduje o nastroju w pomieszczeniu a lampy nadają charakter. Staramy się, żeby nasze lampy budowały odpowiedni nastrój a swoją formą przyciągały uwagę” – dodają.

Nam nie pozostaje nic innego jak tylko zachęcić Was do obejrzenia projektów.

 

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter