Project Cube: design z natury

Project Cube to autorska pracownia wzornicza założona przez Aleksandrę Pociej, podróżniczkę i kolekcjonerkę sztuki, która w trakcie jednej z zagranicznych wypraw dowiedziała się o istnieniu niezwykłych roślin — oplątw. Zachwycona ich egzotyczną urodą powołała do życia markę przekładającą na język designu geometrię wszechobecną w naturze.

Zjawiskowe struktury oplątw zainspirowały projektantkę do stworzenia kolekcji minimalistycznych kubików bazujących na bryle sześcianu i stanowiących harmonijną oprawę dla genialnie „zaprojektowanych” roślin. Kubiki są wykonywane ręcznie przez rodzimych rzemieślników, a ich wzór jest przemysłowo zastrzeżony. Sześciany mogą być zespolone i tworzyć dłuższe ciągi (maksymalnie 5 modułowy penta cube). Podstawy występują w dwóch wariantach kolorystycznych: ascetycznej bieli doskonale podkreślającej stonowaną zieleń roślin oraz w bardziej wyrazistej, posiadającej rysunek szlachetnego drewna wersji bukowej.

Roślinne portfolio marki obejmuje aż 12 różnych pozycji. Znajdziemy w nim mniejsze i większe egzemplarze, którym właścicielka marki nadaje pieszczotliwe imiona. Fikuśne „ananasy”, powykręcane „meduzy”, strzeliste „trawki” czy kuliste „księżniczki” mają wyjątkowe zdolności radzenia sobie w bardzo trudnych warunkach. Pochodzące z terenów Ameryki Południowej, Środkowej i Północnej oplątwy mogą rosnąć bez ziemi i nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Cotygodniowe spryskiwanie wodą i kąpiel w odżywce raz w miesiącu są w zupełności wystarczające, by można było długo cieszyć nimi oczy. Wszystkie są bardzo starannie selekcjonowane i po sprowadzeniu do Polski przechodzą kilkutygodniowy proces aklimatyzacji, dzięki czemu adaptują się do nowych warunków atmosferycznych i zyskują pożądaną „odporność”.

W Project Cube można kupić niezwykle rzadkie, spektakularne okazy, które swój rozmiar osiągały przez wiele lat. Intrygujące rośliny w oryginalnych, dedykowanych im kubikach doskonale odnajdą się w różnych stylistykach wnętrzarskich, a ich niezłomny charakter ucieszy najbardziej nieporadnych właścicieli i znakomicie sprawdzi się również w przestrzeniach biurowych czy hotelowych. Project Cube oferuje konsekwentne i świadome wzornictwo, wysoką jakość, a ponadto — zaraża pasją i czułością do roślin.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter