Przestrzeń strefowa w mieszkaniu

Mieszkanie znajduje się w warszawskiej dzielnicy Wilanów, w nowo wybudowanej inwestycji. Zostało zaprojektowane przez Piotra Paradowskiego dla młodej rodziny z dzieckiem. W procesie projektowym głównym założeniem było stworzenie przestrzeni jak najbardziej otwartej i jasnej, a jednocześnie strefowej dla różnych użytkowników.

Przestrzeń mieszkania w strefie jadalniano-wypoczynkowej jest spójna pod względem stylistycznym i kolorystycznym. Dominują szarości, delikatne akcenty przygaszonych kolorów, ciepłe drewno miesza się tutaj z chłodem betonowego kominka. Równowaga pomiędzy elementami z różnych materiałów jest zapewniona przez galeryjne potraktowanie ścian: mają niemal niedostrzegalny,  jasnobłękitny kolor. Pokryte nim są również meble, drzwi i wnęki, przez co efekt monochromatyczności jest spotęgowany. Blat kuchennej wyspy z marmuru Bardiglio jest odniesieniem do szarości kominka zabudowanego w betonowej oprawie. Jadalniany stół wykonany jest z ciepłego, surowego drewna o rustykalnym kształcie, zestawionym  z krzesłami vintage Revolt dzięki czemu nadaje domowej  przytulności. Nad stołem jadalnianym znajdziemy lampy Gubi Multi-Lite, a nad wyspą w kuchni lampę Capsule firmy Brokis. Oświetlenie uzupełniają lampy vintage, w tym mosiężna stojąca lampa w stylu art deco.

Sypialnia rodziców to miejsce na wskroś dostosowane do relaksu i wypoczynku. Potraktowane w buduarowy sposób, sprawia wrażenie hotelowej przestrzeni o miękkich kształtach i stonowanych kolorach. Ściany wraz z zabudową pokryte są farbą w kolorze szaro-niebieskim, ocieplone miedzianymi półkami. Łazienka rodziców, to połączenie forniru palisander, marmuru Emperador Gold i płytki w odcieniach szarości.

Pokój dziecięcy to zrobiona na zamówienie konstrukcja z jasnego, świerkowego drewna w formie łóżka i domku bawialnianego połączonych ażurową przesłoną z listewek. Zapewnia przestrzeń do przechowywania, niezbędną w pokoju dziecięcym, a także miejsce do zabawy.

Foto: PION studio, Basia Kuligowska i Przemysław Nieciecki

 

 

 

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter