Przestrzeń z polskim designem w Łodzi

Przestrzeń z polskim designem w Łodzi
Od października przy Piotrkowskiej 142 w Łodzi, działa nowa przestrzeń dla tych, którzy lubią polski design – „Bardzo rozsądnie”. Nowe miejsce stworzone zostało przez parę kreatywnych łodzian Justynę Burzyńską i Macieja Lebiedowicza, założycieli kultowej marki „Pan tu nie stał”.

Sklep „Bardzo rozsądnie” powstał z potrzeby uruchomienia w Łodzi miejsca, które będzie gromadziło sztukę użytkową w rozsądnej cenie. Asortyment sklepu został skomponowany tak, aby zaprezentować przekrój tego, co dzieje się (głównie, ale nie wyłącznie) we współczesnym polskim designie i projektowaniu graficznym. Znajdą się tu ważne publikacje, wydawnictwa, grafiki i ilustracje, artykuły piśmiennicze, zabawki i akcesoria domowe. Ważnym działem sklepu są dobrze zaprojektowane, przemyślane pamiątki z Łodzi.

W ramach Łódź Design Festival do 18 października będzie można zobaczyć wystawę ilustratorów związanych z Łodzią pt. „Łódź – to takie miasto w Polsce”. Zaprezentowane zostaną prace ilustratorów i grafików: Polkadot, Jakub Stępień, Ładne Halo, Adrian Knopik, Halografika, Magda Lauk, Bartosz Kosowski, Michał Bogulski, Ola Niepsuj, Bartek Bojarczuk, Fajne chłopaki, Krzysztof Iwański, Anna Dusza, Maria Apoleika.

Oby więcej tak kreatywnych miejsc nie tylko w Łodzi.

(Foto.  Joanna Szewczuk)

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter